• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
marciano - напреднал
Здравейте.
1. Както се надявам да се подразбира от заглавието,искам в банята да почна от втория ред,после пода и да продължа нагоре.Причината за тази последователност е,че ще го правя аз,само събота и неделя,може би ще отнеме месец и не ми се ще да се разхождам/праши хидроизолацията по пода.Може ли да ми кажете,има ли и каква е причината подът да се оставя за най-накрая и да очаквам ли някакви проблеми ако го изпълня така?Ще го облепя с картон или найлон,така че няма да се цапат плочките.

2.Ще ползвам циментова 2К хидроизолация,защото я дават за вътре и вън,а зимата вътре ще е с температура като отвън.Става въпрос за къща,ползваща се само топлите месеци.Спрял съм се на Mapelastic или Aquamat Elastic,коя да избера и да слагам ли мрежа?Стените са зелен гипсфазер лепен с циментово лепило,подът е замазка

3.Как да лепя плочките,стена по стена или да обикалям банята ред по ред?Банята е П-образна ,с куфар в единия ъгъл

Благодаря предварително
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не разбрах.... но... най-долният ред се прави най-накрая, СЛЕД пода, за да легне връз пода и да уеме наклоните. (като се стича по стените, да няма как да везе под пода...)
И не е цяла плочка, долният ред
marciano - напреднал
чет авг 15, 2019 6:48 pmn_a написа:
Не разбрах.... но... най-долният ред се прави най-накрая, СЛЕД пода, за да легне връз пода и да уеме наклоните. (като се стича по стените, да няма как да везе под пода...)
И не е цяла плочка, долният ред
Точно така,но подът няма да е предпоследен,а ще е СЛЕД втория ред.Ще доуточня,ако не съм се изразил правилно.Знам,че се почва от втория ред,после трети,четвърти...подът предпоследен,а първия,така наречените капаци са последни.
Аз искам следната последователност-втори ред,ПОДЪТ,трети ред,четвърти... и най-накрая първия ред/капаците.
Причината,че искам да имам готов под,за да продължа нагоре след втория ред е,че ще правя банята бавно,може би в продължение на месец.Хидроизолацията ще я направя наведнъж и не ми се иска 1 месец да се праши пода или да се разкарвам в/у него.Иска ми се да има сложени плочки,когато правя редовете,подът ще го облепя с картон/найлон.
jekasus - майстор
marciano написа:
Аз искам следната последователност-втори ред,ПОДЪТ,трети ред,четвърти... и най-накрая първия ред/капаците.
Под и после стенни плочки от първия ред или три реда/от втория/ стенни плочки, под и после други редове стенни плочки.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет авг 15, 2019 7:13 pmmarciano написа:
...Точно така,но... искам ...
Дъра-бъра... няма никакво значение, какво и кога правиш над втори ред. Важното е да почнеш с втори и да завършиш с първи След пода. Ако щеш стените ги прави през ред

п.с. Подът може да е най-най-първи... надявам се, че схвана кое е същественото
marciano - напреднал
Благодаря за отговорите,а как да процедирам с редовете плочки-цяла стена наведнъж или ред по ред?Някой беше писал,че ако не направиш стената за един ден,на другия може да дръпнат леко плочките навътре.
jekasus - майстор
marciano написа:
на другия може да дръпнат леко плочките навътре.
Дърпат когато не са на гребен плътно.
Щом ще правиш сам, купи си от системите за изравняване на плочки, вече има доста евтини, ще епо-лесно.
рашкета - специалист
Аз пък отдавна правя първо пода, после започвам стените от ``нулев`` ред и нагоре. няма грижи само трябва да се пази, защото изпускане на някой инструмент на пода може да ти образува ядове. Сети се нали?
Н_a, така и нулевия си е цял....нали??
:lol: :lol: :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт сеп 24, 2019 6:38 pmрашкета написа:
...
Н_a, така и нулевия си е цял....нали??
:lol: :lol: :lol:
Наклони нямаш ли?
ky-kyy - майстор
вт сеп 24, 2019 7:00 pmn_a написа:


Наклони нямаш ли?
Плиска една кофа вода и където остане локва, монтира сифона :rolleyes:
Последна промяна от ky-kyy на вт сеп 24, 2019 7:06 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Втори ред+под и нагоре или... + няколко въпросчета?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: