• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Вадим Владимиров - специалист
пет авг 16, 2019 3:15 pmdonnna написа:
Искам мнение по въпроса - вариант на покрив - греди, дъски 25 мм плътни, паропропускливо фолио, метални керемиди - т.е. без двойната скара - за и против???
Казвам защо питам.... Имам един навес за колата - само навес без стени - ЛТ ламарина върху кухи метални кутии за ребра - пак има страхотен конденз отдолу на ламарината - та не мога да си обясня как двойната скара премахва конденза....
Метала винаги кондензира. Както и колегите споменаха, просто фолиото отвежда конденза.
hidrazin - майстор
Дядото навремето беше направил кочоната на прасето с ламаринен покрив.
Горкото прасе. И то не заслужава такова отношение...
:partyman:
P.S. Има термопанели с дефекти на по-ниска цена...
nobreak - специалист
чет юли 10, 2008 12:16 pmDani1 написа:
Здравейте , миналата година покривах с керемидите на Стройком и съм страшно доволен.Сега и мои приятели през август ще покриват с тия керемиди.Христо, дават гаранция от фирмата без проблем.Искай си я от склада, откъдето смяташ да купуваш.Сигурно на някой мързелив склададжия не му се е занимавало да ти я даде.Аз без проблем си взех гаранцията, сега и моите приятели също.Иначе керемидите са уникални.Който си ги сложи няма да съжалява.Аз не вярвах, че не задържат сняг-но зимата се убедих...няма мръзнене, няма чупене.По-добри са от всички други.
Здравейте. Бихте ли дали малко инфо към момента как се държат тези керемиди, все пак са минали доста години? Моля и някой друг ако е слагал и са миналаи години, да помогне с малко инфо. Благодаря!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет мар 04, 2021 3:08 pmnobreak написа:
чет юли 10, 2008 12:16 pmDani1 написа:
Здравейте , миналата година покривах с керемидите на Стройком и съм страшно доволен.Сега и мои приятели през август ще покриват с тия керемиди.Христо, дават гаранция от фирмата без проблем.Искай си я от склада, откъдето смяташ да купуваш.Сигурно на някой мързелив склададжия не му се е занимавало да ти я даде.Аз без проблем си взех гаранцията, сега и моите приятели също.Иначе керемидите са уникални.Който си ги сложи няма да съжалява.Аз не вярвах, че не задържат сняг-но зимата се убедих...няма мръзнене, няма чупене.По-добри са от всички други.
Здравейте. Бихте ли дали малко инфо към момента как се държат тези керемиди, все пак са минали доста години? Моля и някой друг ако е слагал и са миналаи години, да помогне с малко инфо. Благодаря!
Преглеждане профила на - Dani1
Присъствие във форума
Потребителски статистики
Dani1
Извън линия
[ Добави в списъка с приятели | Добави в списъка с врагове ]
Регистриран: ср юли 09, 2008 9:46 pm
Последно активен: нед юли 13, 2008 11:59 pm
Общо мнения: 7
[0.00% от всички мнения / 0.00 мнения на ден]
Търси в потребителските мнения
Най-активен във форум: Къщи
[ 7 мнения / 100.00% от мненията на потребителя ]
Най-активен в тема: Керемиди
[ 7 мнения / 100.00% от мненията на потребителя ]
nobreak - специалист
Не съм гледал от кога е неактивен, просто го цитирах и въпроса ми не е само към него. Ако има други с полимерно пясъчни керемиди, ще ми е от полза всяко мнение, понеже като варианти са ми битумни или полимерно керемиди....
schuldiner - майстор
Ако е същата фирма, която се рекламираше тук за полимер-пясъчни керемиди... по-добре недей пита. Поначало е сбъркана технологията, ужасно зле са.
nobreak - специалист
чет мар 04, 2021 11:21 pmschuldiner написа:
Ако е същата фирма, която се рекламираше тук за полимер-пясъчни керемиди... по-добре недей пита. Поначало е сбъркана технологията, ужасно зле са.
Не знам коя се е рекламирала, в моя край има една - Стройком...Не мога да избера покритие за вилата измежду битумни, метални, полимерни или сандвич панел имитация на керемиди...
manobg - специалист
Здравейте,

предстои ми изграждане на дървен навес за колата и мисля да наредя плътни дъски върху ребрата и отгоре направо метални керемиди. Знам, че правилата са фолио с двойна скара, но бюджета е ограничен и се чудя дали ще има някакъв проблем така. Някой правил и го е без скара и какви са отзивите ?
fbr - майстор
За открит навес нямаш такова изискване. Изискването за двойна скара и фолио между скарата и дъсчената обшивка важи за затворени тавани, за да се отвежда конденза, който би се получил под металните керемиди, и би компрометирал дъсчената обшивка.
imegogo - специалист
според мен не ти трябват плътни дъски освен,ако не търсиш визия направо летви 3x4 коват се спрямо вида на металните керемиди и върху тях напроаво се поставят
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: