Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
нед авг 18, 2019 2:13 pmLutchezar написа:
нед авг 18, 2019 12:22 pmnpace написа:
А за наваряване на арматурата с Неръжд и стягане на кабела върху навареното ко ши кажете? :-D
Някой със опит в заварките да се изкаже как се държи такова съединение във времето и в различни среди.
Аз лично не одобрявам токова връзка през 3 различни материала. Което не означава че не е възможна де.
На старата кола три пъти си заварявам неръждаеми скоби към гърне от стоманена черна ламарина, което 2 пъти ми продават за неръждаемо гърне. На третия път си купих ръждаемо гърне , че по-евтино от неръждаемите ментета.
Ми гърнетата изгниват и се пробиват на други места далеч от заварката, а заварката държи.
Това са моите бедни наблюдения, което немат общо с проводимостта, но пък подсказват нещо за трайността.
arxd129 - специалист
Поразкъртих из етажния коридор, за да намеря в N-кабела ми връзката между син и ЖЗ кабел. Намерих я.
Мас'торът-електричар, нает от строителя, рязал и опъвал сини и черни кабелаци ПВ-А2 10 мм2. Ама ... по едно време синият ми кабел се оказал къс. И -явно - синьото руло с кабел посвършило. И засукал за синьото ПВ-А2 жълтозелено ПВ-А2. И омотал с изолирбанд. Това е.
Само да вметна, че от 7 апартамента на етажа, само в един апартамент в апартаментното табло излиза син кабел. В другите - сините кабели някъде по трасето са станали ЖЗ. Уважаеми съфорумници, те така се прави от нЕкои мастори! Надявам се че измежду вас няма такива майстори
И никъде не е казано, че синият кабел излизащ в САМО ЕДИН от апартаментите, също не е снаждан някъде. Твърде вероятно да е снаждан и той. Както и много вероятно е да са снаждани и L-кабелите. Ама щото е имало достатъчно черен кабел - не си личи досега дали и как е снаждан някъде си. Както и да е.

Та...
Сега, като знам мястото на снаждане на моя N-кабел, трябва да направя солидна и надеждна връзка между синия и ЖЗ ПВ-А2 кабел /10 мм2/.
Въпросът е: Как?

Сещам се...сещам се... нищо не се сещам..

Да сплета (като на сапан) синия и ЖЗ кабел ли?
Или да сложа кабелни обувки /10 мм2 достатъчни ли са?/ на синия и на ЖЗ кабел. И с някакво болтче и гайка /М4 - примерно/ да стегна яко (яко,яко - колко яко? До преди изсипване на резбата на болтчето?).
Или да запоявам с калай (ама в запояването, както и в елтехниката, никак не ме бива).

Професионалистите как го правят, моля споделете.
Благодаря.
muhala - майстор
Кабелна гилза, кримпване и запояване
gogo7777 - майстор
Ае ся глезотии.....щом цялата инсталация е на спайки, за чий му е гилза в края на трасето? :)

Тема "Заземяване на незаземен PE кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: