Ел. инструментите. Консумативи.
plamen6703 - майстор
За "Макита" мога да кажа само добри думи от личен опит.
Ето една от Макитите, които имам и освен профилактика друго не съм правил по нея! :partyman:

Прикачен файл:
151342.jpg
Фитилчо - майстор
Макита не могат да правят малки флексове.
Здрави са сравнително, последно съм пробвал преди години и не съм повторил.
НА МЕН не са ми удобни и добре балансирани !
За малък флекс от Бош по добро няма (говоря за ергономичност и овърол)
kuger - майстор
нед авг 18, 2019 11:47 pmФитилчо написа:
Макита не могат да правят малки флексове.
Здрави са сравнително, последно съм пробвал преди години и не съм повторил.
НА МЕН не са ми удобни и добре балансирани !
За малък флекс от Бош по добро няма (говоря за ергономичност и овърол)
Е, това си е твое мнение. Аз пък съм доволен. Единствено не ми харесва тясното място за ключа, когато се налага силово развиване на гайката, стандартен ключ не влиза.
Най- ми харесва защитната електроника при спиране на тока, при блокиране на диска. Не тръгва докато не върнеш ключа в "изключено".
Скоро блокирах диск при рязане на терсене място /направо счупих диска :sad: /, голям проблем ми беше да развия гайката, наложи ми се да престъргвам стандартен гаечен ключ.
Kumay, скоро няма ли да правиш промоция? На тези https://technotools.bg/milwaukee-barzoz ... ixtec.html
plamen6703 - майстор
Макита не само, че могат да правят малки "флексове" ами ги правят и с отлично качество.
Ето една моя малка "Макита" работи отлично, само профилактика се прави. :partyman:

Прикачен файл:
mak.jpg
нед авг 18, 2019 1:46 pmplamen6703 написа:
нед авг 18, 2019 11:04 amlz1mak написа:
1. Пускам го на празен ход, на най-ниските обороти, без диск. За 30-40 секунди въртене и редуктора усезаемо загрява, говорим без никакво натоварване.
Само това първото е достатъчно като обяснение, ако няма излишен драматизъм и всичко е както го описваш, това направо го връщай обратно без обяснения и си прибери парите. :partyman:
Първо искам да благодаря на включилите се по темата и да споделя развитието. Днес говорих по телефона с човек от електронния магазин.
Каза, че е нормално да загрява редуктора така бързо на празен ход, даже и без натоварване. Уточнихме, че го прави и на малка, и на голяма мощност. Според човека това е заради смазката вътре, трябвало му време да я разбие и второто е стегнати лагери. Каза, че като взема да го натоварвам с диск и рязане ще се оправят нещата. Аз от такава техника не разбирам, приблизително рядко ще я и ползвам. На този етап няма да работя с машината, ще прочета по закон как се процедира с връщането.
Иначе като идея за малък ъглошлайф с регулируеми обороти ми харесва, малък и лек, само да не беше това лесно загряване още преди работа.
plamen6703 - майстор
пон авг 19, 2019 3:40 pmdobriq313 написа:
нед авг 18, 2019 1:46 pmplamen6703 написа:
нед авг 18, 2019 11:04 amlz1mak написа:
1. Пускам го на празен ход, на най-ниските обороти, без диск. За 30-40 секунди въртене и редуктора усезаемо загрява, говорим без никакво натоварване.
Само това първото е достатъчно като обяснение, ако няма излишен драматизъм и всичко е както го описваш, това направо го връщай обратно без обяснения и си прибери парите. :partyman:
Първо искам да благодаря на включилите се по темата и да споделя развитието. Днес говорих по телефона с човек от електронния магазин.
Каза, че е нормално да загрява редуктора така бързо на празен ход, даже и без натоварване. Уточнихме, че го прави и на малка, и на голяма мощност. Според човека това е заради смазката вътре, трябвало му време да я разбие и второто е стегнати лагери. Каза, че като взема да го натоварвам с диск и рязане ще се оправят нещата. Аз от такава техника не разбирам, приблизително рядко ще я и ползвам. На този етап няма да работя с машината, ще прочета по закон как се процедира с връщането.
Иначе като идея за малък ъглошлайф с регулируеми обороти ми харесва, малък и лек, само да не беше това лесно загряване още преди работа.
За кое благодариш като друг потребител е писал за проблем с ъглошлайф Макита?
Явно имаш два профила, въпроса е, че по телефона от електронен магазин може да чуеш всичко, което е удобно за магазина!
Правилното решение е да върнеш обратно ъглошлайфа, да си прибереш парите и да си купиш от друг търговец изпробван и работещ уред.
Парите са твои, волята е твоя! :partyman:
пон авг 19, 2019 3:54 pmplamen6703 написа:
пон авг 19, 2019 3:40 pmdobriq313 написа:
нед авг 18, 2019 1:46 pmplamen6703 написа:


Само това първото е достатъчно като обяснение, ако няма излишен драматизъм и всичко е както го описваш, това направо го връщай обратно без обяснения и си прибери парите. :partyman:
Първо искам да благодаря на включилите се по темата и да споделя развитието. Днес говорих по телефона с човек от електронния магазин.
Каза, че е нормално да загрява редуктора така бързо на празен ход, даже и без натоварване. Уточнихме, че го прави и на малка, и на голяма мощност. Според човека това е заради смазката вътре, трябвало му време да я разбие и второто е стегнати лагери. Каза, че като взема да го натоварвам с диск и рязане ще се оправят нещата. Аз от такава техника не разбирам, приблизително рядко ще я и ползвам. На този етап няма да работя с машината, ще прочета по закон как се процедира с връщането.
Иначе като идея за малък ъглошлайф с регулируеми обороти ми харесва, малък и лек, само да не беше това лесно загряване още преди работа.
За кое благодариш като друг потребител е писал за проблем с ъглошлайф Макита?
Явно имаш два профила, въпроса е, че по телефона от електронен магазин може да чуеш всичко, което е удобно за магазина!
Правилното решение е да върнеш обратно ъглошлайфа, да си прибереш парите и да си купиш от друг търговец изпробван и работещ уред.
Парите са твои, волята е твоя! :partyman:
Извинявам се за дублирането от два профила, автора съм аз, Марин. Пиша от два комппютъра, явно втория /настоящия/ влиза автоматично с профила на колега, даже не съм погледнал за юзера.
Фитилчо - майстор
пон авг 19, 2019 12:41 amkuger написа:

Kumay, скоро няма ли да правиш промоция? На тези https://technotools.bg/milwaukee-barzoz ... ixtec.html
Рядко безмислена шайба .... :?
Истинската бърза шайба изглежда ето така

Изображение
пон авг 19, 2019 11:07 amplamen6703 написа:
Макита не само, че могат да правят малки "флексове" ами ги правят и с отлично качество.
За здрави са здрави, даже загряват по малко от боша!
Но не са удобни ! Не са балансирани като боша и звука в експлоатация е по твърд!
Пари за малка Макита не бих дал, ако ми я подарят ще я ползвам за втора...
Не на последно място, по спомен нямат малък модел с обороти, както боша с тънкото тяло....
Говоря в рейнджа 100-120 лева
ESPACE - майстор
пон авг 19, 2019 6:27 pmФитилчо написа:
За здрави са здрави, даже загряват по малко от боша!
Но не са удобни ! Не са балансирани като боша и звука в експлоатация е по твърд!
Само който не ги е държал и двете в ръка и да направи директно сравнение ще предпочете Макитата, която е предмет на темата. Не визирам големия или акумулаторния, с такива не съм работил и ще ми е интересно и тях да сравня при възможност. Не робувам на марки и относно голям ъглошлайф най ми е харесал като баланс и работа Hitachi.
lz1mak - специалист
Здравейте,
направих още един тест на ъглошлайфа на празен ход и без диск. 1 минута на малка мощност и 2 минути на пълна мощност. Редуктора в го слагам в дланта на ръката си - не е комфортно за държане, още малко и въобще не може да се държи в ръка. Между пластмасата на тялото и металната част се опитва да просълзява смазка.
Утре ще говоря с магазина да го върна,.

Искам да попитам, бихте ли ме насочили към магазин за такава техника, изпробвана работа, да не откривам топлата вода. Идеята е 125мм диск и регулиране на оборотите. До около 350лв като цена, теглото не ме притеснява, ако има плавен старт само ще ми е от полза.

Благодаря

Марин
Последна промяна от lz1mak на пон авг 19, 2019 7:31 pm, променено общо 1 път.

Тема "Макита GA-5040C - нужда от съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: