• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
Остави няколко плода да презреят и изчакай максимално, да провериш костилката дали се стапя. Че има и такъв модел.
Krass - майстор
И моите вързаха. По двайсетина плодчета. Много окапаха през септември.
gnt69 - майстор
Krass написа:
И моите вързаха. По двайсетина плодчета. Много окапаха през септември.
Догодина повече.
kr1100 - майстор
miroki написа:
Остави няколко плода да презреят и изчакай максимално, да провериш костилката дали се стапя. Че има и такъв модел.
на облагородения се стапят костилките още докато зрее / докато стане напълно кафяв - стават много меки/.
нед юли 16, 2017 2:59 pmKrass написа:
Имам 3 вида хинап. Един бодлив на 3-4 години, купен от пазара с по-малко бодли на 2 години, и един сорт "Ли"-много едър от миналата есен. До сега само цъфтят и не вързват, даже и тези на 4 години. Ако някой има в градината, нека да каже кога образуват плод, защото моите нямат такова намерение все още.
Моят е от 5-6 години и също не ражда.
miroki - майстор
А поне цъфти ли? Едни малки жълтички са цветчетата? Ако цъфти скоро ще почне.
kr1100 - майстор
темата е съживена. Някой да иска бодили ?? Имам издънки от питомния и наесен ще играе търнокопа.
Питомния / едрия / става и за ракия. :roll:
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз съм мераклия, ама щом са с бодли издънките, значи са от подложката и няма да са едри като твоя, ако изобщо раждат де. Търся си облагороден, без бодли.
resistbody - майстор
Имам и с бодли и без бодли, на вкус не намирам разлика и двата са ми колкото синя слива.. рано ми дадоха плод сигурно на 2 година... интересното е че бодливия беше на 5-6 години и го изкопах поради ремонт, ама от жал го засях в новата градина взе че се хвана... както вика жената трънка ли е ще се хване.. плод не даде ама е живо...
Моите са много рахитни нещо не изглеждат като вашите, едни слаби ама плод яко дават.. даже се налага да подпирам..
kr1100 - майстор
пон авг 19, 2019 7:27 pmLazarGanev написа:
Аз съм мераклия, ама щом са с бодли издънките, значи са от подложката и няма да са едри като твоя, ако изобщо раждат де. Търся си облагороден, без бодли.
https://ovoshten-razsadnik-dobrich.alle ... %B0%D0%BF/
Оттам съм взимал сливи ВР 16 - на 2 рата година плод. Всяка есен и пролет до бившата рибна борса на Пискюлиев се изнасят овошки и лози. Поръчвал съм и по тел. с уговорката след ?дни да взема овошките.
  • 1
  • 2

Тема "Хинап" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: