• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Statulov - напреднал
пон авг 19, 2019 4:53 pmtsenkov написа:
Качи G Кода да го видя.
Май не ги правя на G код. С коя програма става това?
Statulov - напреднал
Има ли някой от Варна или региона да му занеса машинката и да каже дали всичко и е наред? Или по телефона да се чуем и разберем, евентуално :)
Statulov - напреднал
tsenkov написа:
Май ги правиш.
Тръгна с LightBurn, започва да чертае и премигва но явно още някакви настройки трябват. Имам и шпиндел към машината но мисля, че там драмата ще е още по-голяма :)
Какви са основните настройки, каква е началната позиция на масата и лазера?
Statulov - напреднал
Здравейте,
Може ли някой да ми каже каква и колко дебела дървесина мога да режа с ЦПУ лазер 3018? Пробвах я на МДФ 3мм с 5мм/мин скорост и стана, но много изгарят краищата на детайла. Лазера ми е 7,5w или поне така ми казаха. Мога ли да си купе нов по-мощен и от къде в България?
Гледах в един китайски магазин сувенири направени от шперплат, които не бяха така нагорели. Как да го постигна това, хем да режа, хем да не изгаря много по краищата?
Благодаря
brum - майстор
Зависи от лазера. 3018 дава размера на работната площ (май) на CNC машината и не дава никаква информация дали отгоре е лазер, дали е фреза.
Statulov - напреднал
чет май 28, 2020 10:46 ambrum написа:
Зависи от лазера. 3018 дава размера на работната площ (май) на CNC машината и не дава никаква информация дали отгоре е лазер, дали е фреза.
Има лазер и фреза
brum - майстор
Тъй като не даваш информация за лазера ти предлагам следният вариант - по модела търсиш в google колко дебело може да реже.
Statulov - напреднал
пет май 29, 2020 1:10 pmbrum написа:
Тъй като не даваш информация за лазера ти предлагам следният вариант - по модела търсиш в google колко дебело може да реже.
Син лазер 7,5w. Нямам представа каква е разликата между синия и червения.
Благодаря все пак
  • 1
  • 2

Тема "ЦПУ ЛАЗЕР" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: