Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Boxo - напреднал
вт авг 20, 2019 12:24 amreingar-x написа:
Имам предложение за IPN профил двойно Т 160х74мм. на 20лв за метър,но без документ!Дадоха ми и адреса на едно конструкторско бюро,като ми споменаха,че за такава услуга.Цената щяла да бъде (символична)!
IPN 160 е усилен профил и носи повече от IPE160. Цената му е много добра, но все пак виж какво му е състоянието, да не е от държавния резерв :)
BLUEPUPIL-2 - специалист
:arrow: HEA100; 16.7кг-л.м. 100х96мм- почти квадрат и не се катурва :shock:
reingar-x - специалист
Профила си е нов,просто няма да има документ (бележка),че е от тях.Реално погледнато,отивам,гледам,плащам,режат ми и ми го карат у нас.Няма да имам документ за собственост което не знам дали ще ми е нужно в предвид цената?
Вадим Владимиров - специалист
вт авг 20, 2019 3:24 pmreingar-x написа:
Профила си е нов,просто няма да има документ (бележка),че е от тях.Реално погледнато,отивам,гледам,плащам,режат ми и ми го карат у нас.Няма да имам документ за собственост което не знам дали ще ми е нужно в предвид цената?
Реално погледнато ще ги вземеш без ДДС, освен ако не е включено вътре в цената вече :). Друго ми е на ума. Покрива ще е 4-скатен, по периметра ще имаш подложна столица, върху която ще лягат ребрата. А как ще решиш въпроса с успоредни столица и метален профил? Той, колегата със снимките, хубаво те надъхва за метала, но на нито една снимка не е от България, нито пък има метален гредоред. Странното е, че на снимките гредореда му е дървен.
Вадим Владимиров - специалист
Ето 4-скатен с дървен гредоред.

Прикачен файл:
20170413_134330.jpg
20170413_134330.jpg (65.48 KиБ) Видяна 1495 пъти
Прикачен файл:
20170413_134332.jpg
20170413_134332.jpg (72.27 KиБ) Видяна 1495 пъти
Прикачен файл:
20170413_154807.jpg
20170413_154807.jpg (59.42 KиБ) Видяна 1495 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт авг 20, 2019 3:44 pmВадим Владимиров написа:
А как ще решиш въпроса с успоредни столица и метален профил? Той, колегата със снимките, хубаво те надъхва за метала, но на нито една снимка не е от България, нито пък има метален гредоред. Странното е, че на снимките гредореда му е дървен.
Чакай малко! Недей да ги объркваш и замъгляваш работите, както преди няколко години, като най-накрая, напук на форумните правила, си изтегли и темата, в която имаше не само твои постове!!!

Не може да ти се разбере, кое не ти е ясно?

Стоманените греди при дървен покрив се слагат за главни греди на гредоред, върху който стъпват дървените попове и столици с или без посредничеството на второстепенни дървени греди (снимка-00-1) или направо се слагат за столици и отгоре дървени ребра (снимка-00-2). Идеята да правиш стоманен гредоред, само от главни греди през 100см, както си показал на твоята снимка е меко казано безсмислена! Как искаш да ти покажа такава снимка, като никой не прави такова безумие! Виж, ако става въпрос за тънкостенни профили тогава може, но нагоре обикновено и скатният покрив също е от стомана (снимка-00-3)!

Прикачен файл:
00-1.jpg
00-1.jpg (38.49 KиБ) Видяна 1454 пъти
Прикачен файл:
00-2.jpg
00-2.jpg (80.93 KиБ) Видяна 1454 пъти
Прикачен файл:
00-3.jpg
00-3.jpg (32.65 KиБ) Видяна 1454 пъти
reingar-x - специалист
Изображение Това е чертеж,на въпросната къща горе долу приблизително.Минава се под плочата,вход и от там следват две врати за стая 1 и 2.Стая 2 е преходна и е трапезария с бокс,от там се влиза в стая 3 .Покрива сега е многоскатен с две улами.Изпълнението е лошо и ме дразни ,но това са успели да направят някога.Плочата си е поддала и ще трябва да се маха,за да успея да направя четирискатен покрив.Трябва да изправя къщата,тоест да направя 4 колони и да отлея нова плоча която да е свързана с пояса на гредореда.Който смятам да сменя,както и да усвоя входа на мазата,тоест да стане правоъгълник.Другият вариант,е да се мисли да стане вилен с различни нива на скатовете(не знам как точно се пише).

Прикачен файл

план.png
план.png (16.66 KиБ) Видяна 1449 пъти
Вадим Владимиров - специалист
"Чукча писатель-чукча не читатель"!
В червено съм отбелязал мотивите и решението на питащия!
съб авг 17, 2019 10:50 pmreingar-x написа:
Здравейте,обръщам се с молба за съвет,за избор на гредоред.Предстои ми,правене на нов покрив,лошото е,че и гредореда е много провиснал.И трябва да се подмени,имам въпрос,може ли да се сложат вместо дървени греди,двойно Т-образни профили?Къщата ми е с три стаи,като ширината е около 3.50м.Предлагат ми два размера двойно Т-образни профила единият е 140мм. Х 82мм. а другия е 160мм.Х 92мм.Питах майстори ,но всеки вдига рамене и конкретен отговор не дава.Интересувам се,кой от двата профила би ми свършил работа и през колко см. разстояние трябва да се сложат?За да мога да си пресметна бройките които ми трябват!Съображенията за тази идея са,не ми се слагат чамови греди за гредореда.Не знам от какъв широколистен материал,трябва да са както и няма кой да ми ги избичи? Ще съм благодарен за всички мнения.
нед авг 18, 2019 8:48 pmreingar-x написа:
Здравейте,покрива ще е на четири ската,за сега нямам идея още с какво ще се покрива с керамични цигли или с битумни.Таванът отгоре няма да се използва,най много да се кача да отстраня проблем евентуално.Него мислех да покрия с кофражен шперплат.Относно натоварването,на тези греди ще има по една биндерна греда,горе долу по-средата на всяка стая.На която ще се подпира покрива,биндера също мисля да е метален.Две от стаите ми са,с размери около 3,50 х 3,40м. и има една с размери 3,50 на 4м.Решил съм гредореда,да лежи на железобетонен пояс.Лошото е,че външните стени са с дебелина 45см.,та пояса ще е доста широк,но пък ще стегне стените.При така,направеното обяснение какъв съвет ще ми дадете?Относно,защо избирам метални елементи,не ми се слага чамов материал за гредореда.Нямам възможност да го поддържам,нито да го обработя качествено против дървояди.Покрива лесно,през няколко години може да се пръска с разни препарати,но гредореда според мен е доста по трудно.
пон авг 19, 2019 9:44 amreingar-x написа:
Благодаря за отговора,размерите на профила май съм ги объркал,но си спомням,че бяха 140 и 160мм.За конструктора си признавам,че е грешка да не се посъветвам(да си платя де).Не знам къде да го търся,нито колко би ми излязла подобна услуга?По-горе е посочено,че металните греди не са устойчиви на пожар,което ме озадачи!Виждал съм сгради,които са останали само стените и металната конструкция след пожара.Иначе ако се редят, през 80-100см. ,няма да е чак толкова голяма разликата спрямо дървените.

Да ми приписваш безумни идеи, меко казано е непочтено. Да не използвам други думи.
вт авг 20, 2019 10:48 pmBLUEPUPIL-2 написа:
......................................................
Стоманените греди при дървен покрив се слагат за главни греди на гредоред, върху който стъпват дървените попове и столици с или без посредничеството на второстепенни дървени греди (снимка-00-1) или направо се слагат за столици и отгоре дървени ребра (снимка-00-2). Идеята да правиш стоманен гредоред, само от главни греди през 100см, както си показал на твоята снимка е меко казано безсмислена! Как искаш да ти покажа такава снимка, като никой не прави такова безумие! Виж, ако става въпрос за тънкостенни профили тогава може, но нагоре обикновено и скатният покрив също е от стомана (снимка-00-3)!
Относно изтеглената тема. Щом в онзи момент съм го направил, значи съм взел решение. Дали е правилно или не въобще не го мисли!
Да те подсетя и за нещо друго. Едно е да "рисуваш", да споделяш снимки от интернет (няма как да са твоя работа, разбира се), а съвсем друго е на терена. Мога и още да продължа по темата "художник-изпълнител", но не това е целта на поста!!
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт авг 27, 2019 10:18 amВадим Владимиров написа:
Относно изтеглената тема. Щом в онзи момент съм го направил, значи съм взел решение. Дали е правилно или не въобще не го мисли!
Направо изтегляй и тази тема и да се свършва! Да не вземеш пак да се почувстваш с накърнена репутация!
BLUEPUPIL-2 - специалист
съб авг 17, 2019 10:50 pmreingar-x написа:
=== двойно Т-образни профила единият е 140мм. Х 82мм. а другия е 160мм.Х 92мм.===
Автора на темата говори за горещо валцовани профили, които нямат нищо общо, нито с предлаганите от теб дървени греди, нито с гредоред от нагъсто разположени тънкостенни ст. профили.


Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (39.63 KиБ) Видяна 1360 пъти


Когато се работи с ГВ двоино „Т“, има главни греди през минимум 1.5м и второстепенни дървени греди с етажно или понижено стъпване през 50 до 100см.
ГВ греди през 60см, както стана ясно е неизгодно и аз го квалифицирах като безумие!
Ако целта е гредите да са нагъсто се работи с тънкостенни сечения, но излиза по-скъпо!



Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (48.31 KиБ) Видяна 1358 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (90.96 KиБ) Видяна 1358 пъти
Прикачен файл:
2.jpeg

Тема "Въпрос за гредоред?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: