• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
VLADO66 - майстор
И двете са един и същи клас- каквото ти харесва на око.Има и нещо друго-при качествените машини за сглобяване, в ъглите между профилите почти няма разстояние.Т.е. не се вижда къде са слепвани, а само разреза.Това дали е пет и ли шест камерна дограмата, няма никакво значение.Всичко над 5 е търговски трик.
speka_rs - майстор
Аз съм за КМГ-то само че със 42 мм стъкло няма да е много по скъпо .
xxcc1
пет авг 16, 2019 3:47 pmspeka_rs написа:
Аз съм за КМГ-то само че със 42 мм стъкло няма да е много по скъпо .
Да стане бяло + бяло 42мм + 4 сезона или и двете бели да са 42 мм?
speka_rs - майстор
пет авг 16, 2019 4:11 pmxxcc1 написа:
пет авг 16, 2019 3:47 pmspeka_rs написа:
Аз съм за КМГ-то само че със 42 мм стъкло няма да е много по скъпо .
Да стане бяло + бяло 42мм + 4 сезона или и двете бели да са 42 мм?
42 мм да е целия стъло пакет. 4мм бяло, 5 мм бяло и 4 мм 4 сезона.
Elusive0 - помощник
От горе изброените профилинк 60мм 6камерна с троен стъклопакет обаче най-малко К-стъкло , но по-добре е 4Сезона. КМГ не слагат добра армировка вътре в дограмата и лесно се накривява при топлина. За вивапласт не знам точно колко слагат но профилинка слагат 1.2 , 1.3 което е добре за цените им ,а кмг-то 0.6 - 0.8 за това тъмните им дограми се изкривяват след 2тия месец. За северна страна не зависимо дали ще се отоплява с парно или не 3ен стъклопакет и поне 6 камерна докграма. Другото са ти го обяснили колегите.
miliad - майстор
вт авг 20, 2019 8:07 pmElusive0 написа:
От горе изброените профилинк 60мм 6камерна с троен стъклопакет обаче най-малко К-стъкло , но по-добре е 4Сезона. КМГ не слагат добра армировка вътре в дограмата и лесно се накривява при топлина. За вивапласт не знам точно колко слагат но профилинка слагат 1.2 , 1.3 което е добре за цените им ,а кмг-то 0.6 - 0.8 за това тъмните им дограми се изкривяват след 2тия месец. За северна страна не зависимо дали ще се отоплява с парно или не 3ен стъклопакет и поне 6 камерна докграма. Другото са ти го обяснили колегите.
Това което сте изписали е меко казано "плява". Имайте предвид, че тези думи остават и се четат и от други хора. Тях също вкарвате в заблуда.
Elusive0 - помощник
вт авг 20, 2019 9:17 pmmiliad написа:
Това което сте изписали е меко казано "плява". Имайте предвид, че тези думи остават и се четат и от други хора. Тях също вкарвате в заблуда.
Знам много добре , че думите се четат , за това ги и пиша. Относно "плявата" мога да кажа , че смених няколко работни места само монтаж и изработка на дограми и знам защо го казвам. Кое от казаното е "плява" ?
miliad - майстор
вт авг 20, 2019 8:07 pmElusive0 написа:
От горе изброените профилинк 60мм 6камернатакъв профил няма с троен стъклопакет обачепри 60мм серията най-тесния стъклодържател е за 30мм стъклопакет.Не е добра идея да се прави троен стъклопакет. Напразно наливане на пари. най-малко К-стъкло , но по-добре е 4Сезона. КМГ не слагат добра армировка вътре в дограмата и вероятно познавате всички производителив България работещи с профила, за да си позволите такова обобщено мнение. Все пак КМG
предлагат пълната гама усилители:накатена 1мм,1,2мм1,5мм,2мм
лесно се накривява при топлина. За вивапласт не знам точно колко слагат но профилинка слагат 1.2 , 1.3 което е добре за цените им ,а кмг-то 0.6 - 0.8 за това тъмните им дограми се изкривяват след 2тия месец. За северна страна не зависимо дали ще се отоплява с парно или не 3ен стъклопакет и поне 6 камерна докграма. Другото са ти го обяснили колегите.
До преди 6-7 години 5к профилите бяха луксозни серии, сега ако не сложиш 6к не ставало. А какво да правят хората които имат 3к дограми? Защото това са половината ПВЦ прозорци в България.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на пвц дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: