• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
totko - специалист
Здравейте!

Банята е готово и дойде момента в който трябва да монтирам пвц шкаф за баня с мивка, с крачета.
Шкафът е 75 см. широк, 85 см. височина.
Проблемът е, че точно където трябва да се закрепи шкафа с дюбели за стената, точно там минават тръби. Монтажните отвори са на самия порцелан на мивката.
Въпросът е - вместо дюбели, мога ли да залепя мивката към стената с някакво лепило, някой правил ли го е това и при положение че шкафа е с крачета дали ще е достатъчно надеждно? И ако се наложи някой път да махна мивката, дали ще е трудно да я отлепя и да премахна лепилото?

Благодаря предварително за отделеното време и внимание!
Lutchezar - майстор
Една снимка на шкафа отзад би помогнала.
На теория с монтажно лепило би станало, но все пак каква е повърхността за която ще се лепи?
totko - специалист
ср авг 21, 2019 12:11 pmLutchezar написа:
Една снимка на шкафа отзад би помогнала.
На теория с монтажно лепило би станало, но все пак каква е повърхността за която ще се лепи?
Снимка нямам, защото все още не съм купил шкафа, но съм се спрял твърдо на вариант.
Повърхността която ще се лепи е задната страна на мивката която е 75 см. дълга и около 6-7 см. широка.
iliya_i - майстор
Моят е така. Стъпил на крачетата и нивелиран с тях. Не е закован за стената. Отзад, между мивката и плочките е попълнено със санитарен силикон. Вече четвърта година немърда.
Lutchezar - майстор
ср авг 21, 2019 1:11 pmtotko написа:

Снимка нямам, защото все още не съм купил шкафа, но съм се спрял твърдо на вариант.
Повърхността която ще се лепи е задната страна на мивката която е 75 см. дълга и около 6-7 см. широка.
Ясно е че мивката ще се лепи, но да какво ще се лепи? Плочки?
totko - специалист
ср авг 21, 2019 5:17 pmLutchezar написа:
ср авг 21, 2019 1:11 pmtotko написа:

Снимка нямам, защото все още не съм купил шкафа, но съм се спрял твърдо на вариант.
Повърхността която ще се лепи е задната страна на мивката която е 75 см. дълга и около 6-7 см. широка.
Ясно е че мивката ще се лепи, но да какво ще се лепи? Плочки?
Да, зад мивката има вертикално нивелирани плочки.
totko - специалист
ср авг 21, 2019 1:22 pmiliya_i написа:
Моят е така. Стъпил на крачетата и нивелиран с тях. Не е закован за стената. Отзад, между мивката и плочките е попълнено със санитарен силикон. Вече четвърта година немърда.
Можеш ли да уточниш с какъв точно санитарен силикон, защото звучи много по-добре от колкото с лепило?
EDI - майстор
Какъвто и да е, няма да ходи в космоса.
iliya_i - майстор
ср авг 21, 2019 5:43 pmtotko написа:
ср авг 21, 2019 1:22 pmiliya_i написа:
Моят е така. Стъпил на крачетата и нивелиран с тях. Не е закован за стената. Отзад, между мивката и плочките е попълнено със санитарен силикон. Вече четвърта година немърда.
Можеш ли да уточниш с какъв точно санитарен силикон, защото звучи много по-добре от колкото с лепило?
Ами обикновен санитарен силикон. Какъвто имаше в близката железария. Той е просто за да не влиза вода във фугата между мивката и стената. Не е за ради лепенето. Шкаф-мивката си стои много стабилно на крачетата.

ПП: Специално при моя модел, понеже мивката е върху плот на шкафа, немаше как да се бръкне, за да се хване с дюбели за стената. Отворите на мивката бяха недостъпни.
totko - специалист
ср авг 21, 2019 6:50 pmiliya_i написа:
ср авг 21, 2019 5:43 pmtotko написа:
ср авг 21, 2019 1:22 pmiliya_i написа:
Моят е така. Стъпил на крачетата и нивелиран с тях. Не е закован за стената. Отзад, между мивката и плочките е попълнено със санитарен силикон. Вече четвърта година немърда.
Можеш ли да уточниш с какъв точно санитарен силикон, защото звучи много по-добре от колкото с лепило?
Ами обикновен санитарен силикон. Какъвто имаше в близката железария. Той е просто за да не влиза вода във фугата между мивката и стената. Не е за ради лепенето. Шкаф-мивката си стои много стабилно на крачетата.

ПП: Специално при моя модел, понеже мивката е върху плот на шкафа, немаше как да се бръкне, за да се хване с дюбели за стената. Отворите на мивката бяха недостъпни.
Благодаря!
И последен въпрос - силикона по цялата задна повърхност на мивката ли е сложен, или само по-горния край?
Иначе ето за този шкаф става дума - https://praktis.bg/mebel-za-banya-maken ... -d-42#tab1 На втората снимка където са трите шкафа, се вижда най-добре долния шкаф.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ при монтаж на долен шкаф с мивка за баня, с крачета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: