Всички въпроси за вилата.
tpv88 - напреднал
вт авг 20, 2019 10:41 pmLutchezar написа:
Браво, добре се справяш!
Има ли снимки на неравностите по пода?
Благодаря, снимки на пода съм сложил на първата страница в тази тема, където се виждат ръбчета и т.н но самите неравности се усещат когато сложиш мастара или ходиш. Незнам как да подходя, за да има поне поносим резултат. Да права нов слой с майки и т.н ще вдигне нивото много. В момента съм го мерил с XPS-a, OSB и ламинат да излеза на кота 0 с прага на вратата...
ср авг 21, 2019 4:41 amn_a написа:
Браво!
Благодаря много! За този мой личен успех ти имаш най-голям принос :)
Lutchezar - майстор
А един флекс с камбана за шлайфанена бетон и камък дали няма да ги заглади?
Прикачен файл:
bad1df42915c5908aa069ca07191c21c.jpg
bad1df42915c5908aa069ca07191c21c.jpg (30.04 KиБ) Видяна 1924 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср авг 21, 2019 10:18 amtpv88 написа:
...
ср авг 21, 2019 4:41 amn_a написа:
Браво!
Благодаря много! За този мой личен успех ти имаш най-голям принос :)
:-D :roll: :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср авг 21, 2019 10:18 amtpv88 написа:
Благодаря, снимки на пода съм сложил на първата страница в тази тема, където се виждат ръбчета и т.н но самите неравности се усещат когато сложиш мастара или ходиш. Незнам как да подходя, за да има поне поносим резултат. Да права нов слой с майки и т.н ще вдигне нивото много. В момента съм го мерил с XPS-a, OSB и ламинат да излеза на кота 0 с прага на вратата...
Отнеми покрай стените надигнатото. Там и да направиш леко вдлъбнато, не е проблем. И сложи дългия мастар и дай да видим просвета. Възможно е, да нямаш проблем. Какво има отдолу? Питам, дали е необходим XPS-сът. Каква дебелина OSB си заложил?
Ако е дебелото OSB, то поема доста неравност и си я носи гордо и изпънато
tpv88 - напреднал
ср авг 21, 2019 8:43 pmn_a написа:
ср авг 21, 2019 10:18 amtpv88 написа:
Благодаря, снимки на пода съм сложил на първата страница в тази тема, където се виждат ръбчета и т.н но самите неравности се усещат когато сложиш мастара или ходиш. Незнам как да подходя, за да има поне поносим резултат. Да права нов слой с майки и т.н ще вдигне нивото много. В момента съм го мерил с XPS-a, OSB и ламинат да излеза на кота 0 с прага на вратата...
Отнеми покрай стените надигнатото. Там и да направиш леко вдлъбнато, не е проблем. И сложи дългия мастар и дай да видим просвета. Възможно е, да нямаш проблем. Какво има отдолу? Питам, дали е необходим XPS-сът. Каква дебелина OSB си заложил?
Ако е дебелото OSB, то поема доста неравност и си я носи гордо и изпънато
Уикенда ще я свърша тази работа, закарал съм 1 пакет 10 квадрата и малко от 30мм подов на Fibran. При по-дебел ще имаме проблеми с нивото, но може да прескоча OSB-то генерално... хмм незнам ще видим
animi2006 - специалист
Здравейте! Имам кирпичена къща на село. Майстори измазаха всички стаи без една - парите не стигнаха, а и тя е в доста прилично състояние. Стените са от кирпич, отгоре са лепени тапети, а най-накрая стените са варосани. Всичко изглежда здраво, нищо не се рони, не е подпухнало никъде. На места има леки дупки от забивани пирони, които мисля да закърпя с гипсово лепило. След това, на риск, мисля да намажа стената с дълбокопроникващ грунд или такъв за критични основи. Кой от двата е по-подходящ според вас и дали въобще да го разреждам или да важа като автора на темата - неразреден? След като изчакам 24 часа ще пробвам да боядисам с латекс или с друго, ако някой има по-добро предложение. Стаята почти не се пълзва и искам да придобие що-годе по-приличен вид, а не смея да варосвам направо, да не вземат да се отлепят тапетите.

Тема "Измазване на варосан кирпич" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: