• 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bulhomes2 - майстор
Имам я. Проектирана от АнтонВМ. Включва май всичко, което може да има в една отоплителна инсталация. Намерих един файл от процеса на проектиране. Ако не е достатъчен ще трябва да потърся проекта.
Прикачен файл:
5_shema 1.jpg
Билян - специалист
Не виждам размери на тръбите и модел на помпите . Системата реализирана ли е как се държи. Ако може да се намери проекта ще съм ви задължен
bulhomes2 - майстор
Не съм я направил още. Но Антон е специалист на национално ниво и е изключено да има съмнения в уменията му. Като се замисля обаче - не съм убеден, че е редно да раздавам така труда му. Все пак той от това живее. Аз си платих на един проектант, видях, че знае по-малко и от мен, и си платих втори път на Антон. Нека и другите колеги да кажат дали е редно!
Билян - специалист
Всеки проект си е конкретен за обекта просто не съм сигурен за тръбите около котлите мисля да са ф40 ппр и помпи 32-60 незнам дали съм на прав път. За другите помпи мисля 25-6 само това ме интересува.
Дано съм на прав път . Почвам да събирам частите за трипътните вентили може ли да ми препоръчате марка и евентуално фирма ако не е реклама разбира се .
bulhomes2 - майстор
Мога да ти дам телефона му, че не е влизал тук от миналата година.
speka_rs - майстор
чет авг 22, 2019 11:22 amБилян написа:
Всеки проект си е конкретен за обекта просто не съм сигурен за тръбите около котлите мисля да са ф40 ппр и помпи 32-60 незнам дали съм на прав път. За другите помпи мисля 25-6 само това ме интересува.
Дано съм на прав път . Почвам да събирам частите за трипътните вентили може ли да ми препоръчате марка и евентуално фирма ако не е реклама разбира се .
Аз съм доволен от вентилите на Херц имат си представители на сайта, може и от много други фирми да ги намериш .
ср авг 21, 2019 9:31 pmbulhomes2 написа:
Имам я. Проектирана от АнтонВМ. Включва май всичко, което може да има в една отоплителна инсталация. Намерих един файл от процеса на проектиране. Ако не е достатъчен ще трябва да потърся проекта.

5_shema 1.jpg
Имаш я и е перфектна, но не е с един трипътен, който да се грижи за котела и камината. До тук си оставам почти сигурен, че никой няма така изпълнена инсталация. Дадох и напътствия как може да се направи.
Билян - специалист
Щом Антон я е направил с два явно има причина иначе разбрах как става с един. Интересно ми е каква е
чет авг 22, 2019 5:18 pmБилян написа:
Щом Антон я е направил с два явно има причина иначе разбрах как става с един. Интересно ми е каква е
Лесно е да са сетиш.
Камината не е в котелното.
Кое ти е интересно и коя каква е?
bulhomes2 - майстор
Плюс това камината ще е на отворена система, а котела - под налягане.

ПП. Всъщност сега виждам, че това после сме го оправяли.
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: