От мобилни телефони до цифрови камери
spahov - помощник
Здравейте!Искам да да направя колата ми да се отключва и заключва с чип/карта.За целта ще използвам ардуино с rfid четец.За сега съм стигнал до разпознаване на картата и включване на реле.Но за централното на колата ми трябва две вериги от минус моментно за отключване и заключване.Та някой ще може ли да ми помогне с код и начин за постигане на това нещо.Имам необходими модули и компоненти трябва ми помощ.Благодаря преварително!
AAsat - специалист
ARDUINO-то би трябвало да се конфигурира с три входа и три изхода. На единия вход се подава сигнала от Rfid-a, на другия сигнала за заключване (който присъства в колата), на третия - сигнала за отключване (също от колата). Единия изход трябва да подава сигнал към входа за заключване на модула за централно заключване, другия да подава сигнал към входа за отключване, третия изход подава сигнал към мигачите.
Ако на ARDUINO-то постъпи сигнал на входа "заключване", на изхода "заключване" трябва да се формира сигнал, който да се подаде към входа за заключване на модула за централно заключване и той да заключи колата а ARDUINO-то да запомни че колата е заключена. При постъпване на сигнал "отключване" действията са съответните, само че за отключване и трябва да се запомни че колата е отключена.
Ако постъпи сигнал от Rfid-a, трябва да се провери състоянието на колата и ако е отключена да се формира сигнал "заключване" и да се запомни че е заключена а ако е заключена да се формира сигнал "отключване" и да се запомни че е отключена.
На изхода за мигачите трябва да се формират сигнали, които да покажат действието - примерно едно мигване за заключване и две за отключване. (Това не е задължително - по скоро е за удобство).
Като логика мисля че е това. Като хардуер за входовете и изходите - ще зависи и от колата. Изходите примерно ще са контакти на релета, входовете - вероятно контактите от колата към маса. Примерно нещо аналогично - http://store.picbg.net/pubpic/33/F5/3f7 ... 8333f5.jpg
Казвате че сте достигнали до разпознаване на картата и включване на реле - може да пуснете този код и той евентуално да служи за база, която да се коригира и допълва.
Може да се помисли дали модул с радиодистанционно евентуално няма да е по практичен за използуване от Rfid-a
чет апр 11, 2019 1:21 pmspahov написа:
Здравейте!Искам да да направя колата ми да се отключва и заключва с чип/карта.За целта ще използвам ардуино с rfid четец.За сега съм стигнал до разпознаване на картата и включване на реле.Но за централното на колата ми трябва две вериги от минус моментно за отключване и заключване.Та някой ще може ли да ми помогне с код и начин за постигане на това нещо.Имам необходими модули и компоненти трябва ми помощ.Благодаря преварително!
Здравей,

В момента си правя такова за моята кола, да ми вдига и стъклата като заключва, включва atmega 328, 4 mosfet-а , едно MFRC 522, и малко дребни части.

Тема "Отключване/заключване на кола с Аrduino/Rfid" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: