• 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Билян - специалист
[/quote]
Лесно е да са сетиш.
Камината не е в котелното.
Кое ти е интересно и коя каква е?
[/quote]

Не е лесно но се сетих . Това кое къде е няма голямо значение а и по схемата май и двата трипътни са в котелното . Като работят двата котела и спре единия няма как да изстине и да спре помпата щото другия го загрява. Явно ще е с два другата седмица отивам до hertz и започвам мисля че ми се поизясниха нещата
пет авг 23, 2019 7:08 amБилян написа:

.. мисля че ми се поизясниха нещата
Бъркаш, схемата е принципна, а трипътния се слага близо до горивното съоражение. За да не го мислиш- поне да се спестят тръби.
Трипътния не управлява помпата. Сензора, за помпата се поставя непосредствено на изхода на котела (камината).
Чети още!
Билян - специалист
Където и да е датчика няма как с един вентил да изстине под 40 гр. като са два ще затвори единия и температурата ще спадне. Ако бъркам обяснете как ще изстине с един вентил като Мин температура е 60гр
пет авг 23, 2019 10:18 amБилян написа:
Където и да е датчика няма как с един вентил да изстине под 40 гр. като са два ще затвори единия и температурата ще спадне. Ако бъркам обяснете как ще изстине с един вентил като Мин температура е 60гр
Кое да изстива, бе човек?
Имам работеща система, но трипътните са два, понеже печката ми е на етажа, а котела в мазето, като се грижат да затоплят буфера.
Ти писа, че имаш буфер. За него ти трябва контролер за буферен съд, освен ако контролера на горелката няма такава функция.
Пелетния е настроен на 70 гр. Като запалиш дървения и го разгориш на 75 и продължиш да шибаш дърва, в него, нали буфера ще се напълни и контролера ще загаси пелетния, щото работата е свършена.
Като изгасне, ще си спре помпата и ще изстине, пустия пелетен котел, а за да няма паразитна циркулация, нали уточнихме за възвратните (невъзврътни клапи). Пък, ако ти е сложно с автоматика, но евтино на дърва, нали като зажигаеш дървения, можеш да натиснеш копчето на пелетния и да го изгасиш?!! Той пак ще си изстине, както и дървения, като спреш да му шибаш дърва, а пелетния ще запали автоматично.

Писах ти, че трябва да четеш и жалко, че пред мен не стои такъв казус, че да го направя.
Ако продължава да не ти е ясно, направи си инсталацията с два трипътни!

Прикачен файл

DSC_0095.JPG
bobivg - специалист
ср авг 21, 2019 10:29 pmbulhomes2 написа:
Като се замисля обаче - не съм убеден, че е редно да раздавам така труда му.
Според мен не е редно без негово съгласие.
шоп - майстор
ср авг 21, 2019 10:29 pmbulhomes2 написа:
Като се замисля обаче - не съм убеден, че е редно да раздавам така труда му. Все пак той от това живее. Аз си платих на един проектант, видях, че знае по-малко и от мен, и си платих втори път на Антон. Нека и другите колеги да кажат дали е редно!
Щом си си платил може да правиш всичко с твоята собственост.
Може да ходиш и при други проектанти, да се консултираш, да го обявяваш за обществено обсъждане и критика.

Тези проекти са строго индивидуални и няма да свършат работа на никой друг. Дори и едно коляно, текта, филтър, кран добавен или премахнат при идентични мощности, топлозагуби, трасета и т.н. променят коренно нещата
Няма патент и не нарушаваш авторско право. :idea:
Билян - специалист
Взех трипътните вентили ще са два . Сега да питам купих и пропорционален с Ел задвижва мисля да го управлявам с контролер интел с корекции спрямо външна температура да ли са нужни корекциите разликата в цената на със и без е към 50лв . Има ли друг контролер който да ми препоръчате. Каква температура поддържате на водата на конвекторите . В мойта къща с термопомпата държа 40гр и е добре дали и тук да не пробвам така дали няма да остава повече за буфера или е все едно
Virtex - майстор
пет авг 23, 2019 1:43 pmТрифон П.Трифонов написа:
а котела в мазето
извън темата : не се ли губи топлина като е в мазето ? Т.е. да грееш мазето с котела там ...

Иначе шоп-а е прав за мен - когато човек е платил той решава какво да прави с полученият продукт :)
нед авг 25, 2019 10:41 pmVirtex написа:
пет авг 23, 2019 1:43 pmТрифон П.Трифонов написа:
а котела в мазето
извън темата : не се ли губи топлина като е в мазето ? Т.е. да грееш мазето с котела там ...

Иначе шоп-а е прав за мен - когато човек е платил той решава какво да прави с полученият продукт :)
А къде да е котелът? В хола мога, но не ми се ще, коридора ще отеснее, та в мазето го турнах и нарекох го- Котелно.
Не разбрах що питаш, да ти кажа. Още като си са родил и почваш да губиш. И аз тъй.
Пък и котелното ми е под спалнята, та притоплям буля.

Били, Интиелският контролер на отоплителни кръгове е само един и си върви с два сензора- слагаш един за външна и един на подаващата. Ако искаш, поръчай още един, за връщащата. Карам без него, не е нужен за трипътен.
Малко ще си поиграеш да го настроиш, щото ще си мислиш, че ще кове, но той постоянно "люлее", което е нормално. Можеш и стаен да му закачиш, та опциите за контрол стават три- еквитермично, стаен, ръчно задание на отоплителната вода. Стайният може да е пропорционален или он-офф, като за второто се задава време за "отимизация". Е как няма да похарчиш 200 пари бееее?!!
Не разбирам за какви 50 лв разлика говориш. Дай линкове за изделията!
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: