Всички въпроси за вилата.
Здравеите от скоро съм във вашия форум.но да си кажа и аз моята болка реших да си направя водопад 10 метра висок ландшафта ми го позволява природно си го иммам просто го обляках с бетон и направих бетонено езеро с диаметър 3 метта и дулбочина 1 метър.после ще го облека с камъни и бигор но не знам каква помпа ще е наи подходящо да сложа за да нямам проблеми после .благодаря ви предварително
torbalan - Дървен философ
Всякаква с напор по-голям от десет метра и необходимия дебит.
VLADO66 - майстор
За да е водопад, а не църцорало, трябва да е помпа с дебит по-голям от 20м3/ч.
А може ли да използвам сондажна помпа с голям дебит а отделно ще си влкюча пречиствателна помпа
naster - майстор
При ок. 7м3 басейн, ако помпата е 20м3/ч, няма ли да представлява проблем? Също, не трябва ли и да се предвиди някакъв филтър, с оглед на рециркулацията, бил той и прост бидон с керамзит и аерация, за да е бистра водата?
VLADO66 - майстор
При пад от 10 метра ще има загуби от изпарения и пръски и то не малко, значи трябва и една пълначка.
kozl - майстор
пет авг 23, 2019 1:56 pmKaligula73 написа:
А може ли да използвам сондажна помпа с голям дебит а отделно ще си влкюча пречиствателна помпа
Може но вероятно няма да приемеш цената. Пък и безсмислено за < 1 м дълбочина и ще трябва да добавяш шахта. А като стана въпрос за шахта, ползваш непотопяема помпа в шахта под нивото на басейна. Втора помпа за филтрация може и да не се налага да се ползва, като се филтрира част от потока докато работи водопадовата помпа. Но пък така няма да има филтрация докато атракцията си почива.
пет авг 23, 2019 3:01 pmkozl написа:
пет авг 23, 2019 1:56 pmKaligula73 написа:
А може ли да използвам сондажна помпа с голям дебит а отделно ще си влкюча пречиствателна помпа
Може но вероятно няма да приемеш цената. Пък и безсмислено за < 1 м дълбочина и ще трябва да добавяш шахта. А като стана въпрос за шахта, ползваш непотопяема помпа в шахта под нивото на басейна. Втора помпа за филтрация може и да не се налага да се ползва, като се филтрира част от потока докато работи водопадовата помпа. Но пък така няма да има филтрация докато атракцията си почива.
Ами аз имам в шадравана шахта с размери 50 на 50 на 40 дълбока.направена за потопяема помпа
zz_stefanov - майстор
На тоя водопад ще му трябва и директор, кандидатирам се :)

Тема "Водопад10метра висок" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: