• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
torbalan - Дървен философ
Ако имаш възможност да изтеглиш кабел до гаража и да си сложиш там АР е най-добрия вариант.

Аз го играх това с антените две-три години и накрая ми омръзна и опънах кабел до барбекюто. Но при мен има техническа възможност.
plamen6703 - майстор
чет авг 22, 2019 8:02 pmhomata написа:
Можели малко инфо маха се антената на рутера и се слага въшната антена а другото към компа ли се включа. Панелни стени пречат ли на връзката :? благодаря.
Нищо не пипаш по рутера, добре е да го позиционираш на място с най-добра видимост към мястото, откъдето искаш да "ловиш" интернет. Антената се свързва към устройството от линка, може друг модел устройства да си избереш и друг вид антени, а самото устройство се включва към компютъра и се свързваш към рутера.
Сина докато учеше във военно училище така ловяха интернет между спалните корпуси.
Не трябва да очакваш чудеса от такава връзка, но да се ровиш из интернет върши работа :) !
Сега с тия мобилни планове за интернет такива устройства са по-скоро излишни пари, но всеки сам избира! :partyman:
lov - майстор
Остави таз песен любовна. Кат идваш на сам ела да ти покажа. За да говоря излизам на пътя и съм с пряка видимост към антената. Има няма 2 километра. Да кажеш телефона калпав ама не е. цяла улица е така и не само на един оператор.
Интернет доставчика още живее в миналия век. Тва оптика и скорости са му смътни понятия. А и със сателитите същото и двата нашенски не ги виждам. Не че ми пречи къща ами гората дето е израсла на връх баиро. Таман толкова не ми стига. :lol:
А за качетвото на мобилните оператори и техния нет е съвсем друга тема за разговор ама големи реклами 5G мрежа щели да правят. :x
Balabanov - специалист
чет авг 22, 2019 8:12 pmtorbalan написа:
Ако имаш възможност да изтеглиш кабел до гаража и да си сложиш там АР е най-добрия вариант.

Аз го играх това с антените две-три години и накрая ми омръзна и опънах кабел до барбекюто. Но при мен има техническа възможност.
Напълно съм съгласен но блока е нов няма никакви кабели по фасада, вход и комшиите се дразнат на доста по-маловажни от опънат кабел обекти. Инвеститора е прекарал тръби с въжета в тях за окабеляване до апартаментите но към гаражите няма и са на място където е невъзможно да се окабели такаче да не се виждат. Тъпото в тая цялата работа, е че е пълно със рутери 2,4 съответно има големи загуби, гаража не е много близко пак загуби и работата не тръгва на добре. Но аз ще пробвам иначе ако имаше възможност кабел да стигне до там нямаше изобщо да му мисля...
VLADO66 - майстор
Взимаш един подходящ за DD WRT рутер, бодваш му го , увеличаваш силата на сигнала, така че да не изпържиш процесора и си ти https://bg.vpnmentor.com/blog/all-you-n ... ut-dd-wrt/
чет авг 22, 2019 8:29 pmplamen6703 написа:
чет авг 22, 2019 8:02 pmhomata написа:
Можели малко инфо маха се антената на рутера и се слага въшната антена а другото към компа ли се включа. Панелни стени пречат ли на връзката :? благодаря.
Нищо не пипаш по рутера, добре е да го позиционираш на място с най-добра видимост към мястото, откъдето искаш да "ловиш" интернет. Антената се свързва към устройството от линка, може друг модел устройства да си избереш и друг вид антени, а самото устройство се включва към компютъра и се свързваш към рутера.
Сина докато учеше във военно училище така ловяха интернет между спалните корпуси.
Не трябва да очакваш чудеса от такава връзка, но да се ровиш из интернет върши работа :) !
Сега с тия мобилни планове за интернет такива устройства са по-скоро излишни пари, но всеки сам избира! :partyman:
Случая ми е два блока един срещу друг и искам от дома до съседния блок да лова интернет в една стаичка пред входа. Не е голямо растояние ама е по диагонал и не знам дали ще може да лови ако стените са панелни. Имам мобилен нет ама е умряла работа в квартала. Чуда се дали да гора с пари за двете неща ако не хване нет :?
  • 1
  • 2

Тема "WIFI от апартамента до гаража?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: