Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ESPACE - майстор
Знам аз на кого е препоръчван, само дето не уточних в отговора, мислех че се разбира. Ще го оправя.
нед авг 25, 2019 9:17 pmESPACE написа:
Знам аз на кого е препоръчван, само дето не уточних в отговора, мислех че се разбира. Ще го оправя.
Разбрах.
На негово място, бих послушал Трифон.
Щом харчи до 30 кубика, то 14 киловатовия, със своите 35-36 кубика, за денонощие, ще му е перфектен. Работа на номинал, когато е мраз, а мразът е седмица- две през сезона. През останалото време, модулация в горната, ефективна половина от капацитета...
Малко са хората с точното съоражение, а той може да бъде.
liusien - специалист
нед авг 25, 2019 8:17 pmESPACE написа:
Трифоне, ти хубаво му препоръчваш този Бош, ама не си запознат с историята на питащия. Той топли къща и кафене.....................
Сядам да напиша актуалното състояние на домът ми в момента... Къщичката има етаж и сутерен. В моментът кафенето е изключено от отоплителната инсталация на къщата!
ЕТАЖЪТ...

ХОЛ - 4.00 метра Х 3.45 метра Х 2.45 метра - общо 33.81 куб. метра
Има монтирани два радиатора - единият работи постоянно, а вторият е свързан, но не го пускам (резерва)
Работещият в момента (сменен преди седмица) е с размери 140 Х 50 см - двупанелен
Резервният радиатор е с размери 140 Х 50 - еднопанелен

СТАЯ - 4.07 метра дължина Х 2.50 метра широчина Х 2.45 метра височина - общо 24.93 куб. метра
Радиаторът е с размери 140 х 60 см - двупанелен

СТАЯ - 4.07 метра дължина Х 2.68 метра широчина Х 2.45 метра височина - общо 26.72 куб. метра
Има два монтирани радиатора:
140 Х 60 см - двупанелен
140 Х 50 см - двупанелен

КУХНЯ - 4.13 метра дължина Х 1.83 метра широчина Х 2.44 метра височина - общо 18.44 куб. метра
Радиатор - 140 х 50 см - двупанелен (сменен)

Антре - 3.80 метра дължина Х 1.47 метра широчина Х 2.40 метра височина - общо 13.4 куб. метра
ЗАБЕЛЕЖКА - Между антрето и кухнята няма врата, а свод. Радиаторът на кухнята отоплява и антрето.

БАНЯ - 1.85 метра дължина Х 0.85 метра широчина Х 2.00 метра височина - общо - 3.15 куб. метра
Радиатор - ламаринен със 6 ребра (имитира чугунен) 60 Х 25 см


СУТЕРЕНЪТ...
ХОЛ - 3.70 Х 2.90 Х 2.07 - общо 22.21 куб. метра
Радиатор - 140 Х 50 см - еднопанелен

КУХНЯ - 3.53 Х 2.50 Х 2.03 - общо 17.92 куб. метра
Радиатор - 60 Х 50 - еднопанелен

СТАЯ - 3.53 Х 2.44 Х 2.03 - общо 17.48 куб. метра
Радиатор - 60 Х 50 см - еднопанелен

БАНЯ - 2.83 Х 0.87 Х 2.00 - общо 4.93 куб. метра

Къщичката ми е със сменена дограма - PVC 5 камерна и има външна топлоизолация 5 сантиметра дебелина, но не е стиропор, а друг подобен на стиропора пресован материал, който го ползват за саниране на блоковете. Не се сещам названието му........ Май беше фибран...
sokolov.91 - майстор
нед авг 25, 2019 9:08 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед авг 25, 2019 8:17 pmESPACE написа:
Трифоне,... :lol:
... Соколе, като порасна, може да си купя Вълчо.
Ти за CGB 2 ли говориш?
Като порастнеш можеш да си купиш Валиант. Иначе докато си малък... Дали Бош, дали Иммергаз, дали Волф, дали всички други в тоя ценови клас... Все тая.
Докато си малък си взимаш котела, за който има най-много информация по форумите и после си викаш Бош е номер 1 :wink:
нед авг 25, 2019 9:33 pmsokolov.91 написа:
Докато си малък си взимаш котела, за който има най-много информация по форумите и после си викаш Бош е номер 1 :wink:
Обичам Бош.
В оня са влюбих и продължавам да мисля, че е по добър (сякаш и инсталатора е съгласен), но "техника" не работи с Вълчан, та си оставам верен на Бош.
Когато избрах Грейко, най много информация имаше за Виадруси и продукти на конкуренцията. Купчините баластра не могат да ме спечелят.

Бе я кажи, ем да сме по темата, какви проблеми мога да имам, когато котелът си работи по температура на водата? Стайният ще е по натам.

Люси, ти ма уби с тия подробности! Кой да ги смята?!!
Не е ли достатъчно- 65 квадрата, изолация 5 санта, ПВЦ дограма? Горе туй, долу онуй...
Явно радиаторната мощ е достатъчна, само трябва да избереш котел. Аз вече препоръчах.
liusien - специалист
нед авг 25, 2019 10:01 pmТрифон П.Трифонов написа:

Люси, ти ма уби с тия подробности! Кой да ги смята?!!
Не е ли достатъчно- 65 квадрата, изолация 5 санта, ПВЦ дограма? Горе туй, долу онуй...
Явно радиаторната мощ е достатъчна, само трябва да избереш котел. Аз вече препоръчах.
Хахахахаха..... Трифоне, реших да съм максимално изчерпателен!... Благодаря за съветът ти, но както и по-горе написах, парите са ми голям проблем! Първо препоръчаният от теб котел е по-скъп с около 200 лева. Второ - ще трябва да купя и бойлер със вместимост около 150-200 литра. Цената му ще е предполагам около и над 400 лева! Все пари, които ги нямам! Аз и тези 2 300 лева за котелът БОШ 2 300 съм ги взел на заем......... Просто, нямам никакъв друг избор!... :idea: Въпросът ми беше дали е добър избор на котел БОШ 2 300........ Блазни ме ниската долна граница която е около 3 KW...
LazarGanev - "Велик майстор"
Добър е 2300, не се притеснявай. Предложеният от Трифон е с 200лв по-евтин, с бойлера става по-скъп, но най-лесно се сменя двуконтурен с двуконтурен.
sokolov.91 - майстор
нед авг 25, 2019 10:01 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед авг 25, 2019 9:33 pmsokolov.91 написа:
Бе я кажи, ем да сме по темата, какви проблеми мога да имам, когато котелът си работи по температура на водата? Стайният ще е по натам.
Е ти сериозно ли..?
Проблеми няма да има никакви, само дето Ти ще си стайният, че и котелният.
Проблемите ще са ти от типа прегрява и цикли през деня като те няма, до много ми е жега или студено докато спиш. Е, освен ако както казах не си Ти стайният терморегулатор и не отсъстваш от вас и не спиш... :wink:

П. С. Бе що не си вземеш външен температурен датчик за 40 кинта и не мирнеш докато не събереш пари за CT200 SET? Настройките на кривата можеш да си ги направиш от сервизното на котела и не ти е нужно управление. 100 пъти по-добре ще ти е така отколкото по вода. Послушай ме.
liusien - специалист
нед авг 25, 2019 10:39 pmLazarGanev написа:
Добър е 2300, не се притеснявай. Предложеният от Трифон е с 200лв по-евтин, с бойлера става по-скъп, но най-лесно се сменя двуконтурен с двуконтурен.
Благодаря за съветът ти, Лазаре! Не си спомням дали в комплектът на котела върви и комина - кривата тръба + тази, която отвежда изгорелите газове навън. Мисълта ми е - дали ще мога да ползвам комина на досегашният ми котел? Данните на двата модела котли са еднакви - 60/100.....
нед авг 25, 2019 10:40 pmsokolov.91 написа:
Те тва е то. Знаех си. Благодаря за подкрепата! Така по лесно ще преживявам мразовитите зимни дни.

Люска, да пишеш на зима как върви газомера!
И аз ши са отчитам нейде, само да ма прекарат, че съм да надупил и даже платил съм си, ма още не е свързана тръбата.

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: