Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stanetzz - специалист
Днес си купих акумулатор за UPS 12V/9Ah, от Елимекс, Технически университет. Още в магазина ми направи впечатление, че е произведен 01.2019 , и помолих продавачката да ми даде друг. Дамата беше особено кисела и измърмори, че се доставяли веднъж на 4 месеца, и от това по-пресен нямало как. Вкъщи го замерих с мултицет, и ми показа 9,45V - много под 12-те, на които би трябвало да е. За автомобилните знам, че е фатално, ако стоят така на такова малко напрежение. Отнася ли се и за геловите оловни, и какво да го правя- да ходя да го сменям ли, или ако се зареди, няма да има проблеми за в бъдеще?
vlax - майстор
И за тях важи същото.Връщай го,трябваше да накараш киселата консултант-продавачка да го провери преди да го купиш.
:partyman:
kozl - майстор
чет авг 22, 2019 10:27 pmstanetzz написа:
Днес си купих акумулатор за UPS 12V/9Ah, от Елимекс, Технически университет. Още в магазина ми направи впечатление, че е произведен 01.2019 , и помолих продавачката да ми даде друг. Дамата беше особено кисела и измърмори, че се доставяли веднъж на 4 месеца, и от това по-пресен нямало как. Вкъщи го замерих с мултицет, и ми показа 9,45V - много под 12-те, на които би трябвало да е. За автомобилните знам, че е фатално, ако стоят така на такова малко напрежение. Отнася ли се и за геловите оловни, и какво да го правя- да ходя да го сменям ли, или ако се зареди, няма да има проблеми за в бъдеще?
А сигурен ли си, че е гелов?
muhala - майстор
Върни го. И повече там не ходи. Там само резистори си купувай
stanetzz - специалист
Не съм абсолютно сигурен как точно се казва, но знам, че е оловен, запечатан, с клапан, а електролита е под формата на гел, което позволява да се ползва и в позиция, различна от хоризонтална.
Смених го още на следващия ден.
Киселата се усъмни, как така пък вчера съм искал пресен акумулатор, а днес ѝ го нося умрял. Аз ако исках отлежал, щях да си го купя от Бриколаж.
Ебаси наглостта, ебаси и чудото. Продават боклуци, а им е криво, като трябва да сменят. Най- ме е яд, че съм им клиент от поне 10 години, ама явно вече от там и резистори няма да купя.
DMN - майстор
Явно продавачката му е изпила киселината и затова е била кисела :-D .
При мен вече е правило като си купувам акумулатори и акумулаторни батерии, да ходя с мултицета в джоба, защото и аз съм срещал дефектни. Поне напрежението им да измеря.
:partyman:
vlax - майстор
пон авг 26, 2019 4:35 pmDMN написа:
.... да ходя с мултицета в джоба.......
Защо да го носиш? То там,където продават акумулатори и да нямат мултицет,по добре не влизай.
:partyman:
DMN - майстор
Абе може да имат, но може и да нямат, пък и да имат...
На казан за ракия и в магазин за акумулатори ходя само с мои уреди.
Ракия със счупен казанджийски спиртомер варил ли си? :-D .
Пък и да не е счупен, все тая, грешката му е неясна и може да е с много голямо отклонение, а моят си е изпитан във времето.
:partyman:

Тема "Въпрос за гелов акумулатор за UPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: