Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
В тази маска има 3 клапана в лицевата част и още 4 клапана в шнорхила.
Доста зор докато намеря начин да разглобя шнорхила и стана по този начин:

Прикачен файл:
easibreath_1.jpg
Прикачен файл:
easibreath_2.jpg

Това е поплавковия клапан:

Прикачен файл:
easibreath_4.jpg

А това е плочката с 3 клапана:

Прикачен файл:
easibreath_5.jpg

Двата крайни се отварят при издишване, средният при вдишване. В средния е проблема, трепти при вдишване, а съпружката се мръщи "Кво и стана на маската почна да бръмчи?".
Е да де ама аз проблем не виждам :? Всичко е идеално измито, работи, но при вдишване клапана хрипти, вибрира и създава пневматични пулсации.

Са се питам дали има друг с такава маска па и с такъв проблем :?
В Декатлон предлагат само шнорхил, май това ще е решението :?
А м-у другото ровенето ми е нета не достигна до резултат с такъв проблем....
sstefanov - майстор
Тези маски какво повече дават от обикновените? Аз не намерих причина да си купя такава. Пробвах я.
naster - майстор
Едно евтино Cressy и шнорхел
kozl - майстор
вт авг 27, 2019 9:51 pmsstefanov написа:
Тези маски какво повече дават от обикновените? Аз не намерих причина да си купя такава. Пробвах я.
:? Аз па се чудя кои са обикновените :?
Тази е от Декатлон. В момента там има 3 щанда такива маски в размери и цветове. А за "обикновените" има 1 рафт и почити без избор :shock:
Започнах да се гмуркам на Черно море като дете. Предлагаха се по българските магазини само един тип и размер маски (гума + стъкло) без клапан. Еми на некои им ставаха, на мен не. Та първата ми маска бе японска за деца с 1 клапан и още я пазя.
Тези шнорхили с клапани и аз не понасям, ползвам класически, а "клапаните" са у мен :-D
Обаче за начинаещи любители на подводния поглед са много подходящи.
НЕ СТАВАТ ЗА ГМУРКАНЕ!!!
Въпреки всичко направих проба и с гмуркане.
Моето мнение - затруднено вдишване, спрямо класически шнорхил и некомфортни за гмуркане в дълбочина.
И така който няма изградени навици за гмуркане, само с начални умения за плуване, елементарно си нахлузва маската и си шляпа на повърхността разглеждайки подводния свят.
Елементарно за абсолютно начинаещи, почват от първия път без уроци. Това е магията на този тип маски.
Моятя за сега последна "обикновена" маска без клапан струваше над 150 лв. :wink: Предишната ми беше 60 евро от Гърция. Тогава още нямаше нещо налично в нашите магазини, което да ми хареса и да мие е удобно.
sstefanov - майстор
Ясно. Извинявай за отклонението.

Тема "EasyBreath mask хриптене при вдишване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: