• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
amxcs - специалист
Оказа, се че има денивелация 3-3,5см :( и при вратата ще качи доста.. няма да има място за фибран, а 2х5мм подложки под ламината не знам дали е добра идея.
Ако може идея как да направя перфектните майки.

Прикачен файл:
5ba53b2dd0133.jpg
5ba53b2dd0133.jpg (60.65 KиБ) Видяна 1432 пъти


С такива дали ще стане.
naster - майстор
Щом сте установили отклонения, значи разполагате с нивелир и/или сте пуснали ниво/репер. Система с подобни майки съм виждал по руски клипове, но онези се вадеха в последствие. Не се кефя.

Аз бих пуснал няколко "пилета" и стандартни майки. После с мастара. Ако някъде излиза почти на нула ще трябва по-рядко. Не препоръчвам саморазливна, единствено защото имам нулев опит.
amxcs - специалист
С лазерен нивелир светнах и с ролетката минах стаята на видя къде е най-високото и най-ниското.
naster - майстор
1. Пак с лазера се пуска репер по стените и спрямо него се определя нивото за помещението.
2. После се пускат пилета: малко рядък теракол, за да не дръпне бетона и отгоре малко разтвор (да е пластичен, колкото да стои на куличка). Отгоре плочката. Натискаш спрямо нивото и нивелираш самата плочка в равнината. Изсъхва.
3. Броят пилета маркира къде ще са майките, нещо като координатна система. Майките се теглят с мастар между пилетата. Нататък логиката е същата.

Прикачен файл

86888582-5C85-470B-B23B-AC69DC06D463.jpeg

Прикачен файл

FD6FAD49-5DB3-4C63-A483-2A2C439728F4.jpeg
  • 1
  • 2

Тема "Фибран върху перлит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: