Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
здравейте имам телевизор вох дето трудно вклучва лампичката на телевизора мига и а дасе вклучи и пак започва да мига и така му отнема междо 15 мин и 1 ч и 30 мин за дасе вклучи къкв е проблема според вас :?: :?: :?:
шоп - майстор
За мен проблема е ясен, без да разбирам от телевизори.
Lutchezar - майстор
Без знания и умения по електроника самостоятелният ремонт е невъзможен. По-скоро рискован и непрепоръчителен.
ср авг 28, 2019 11:37 amшоп написа:
За мен проблема е ясен, без да разбирам от телевизори.
е къкв е проблема според вас
Lutchezar - майстор
ср авг 28, 2019 11:56 amrosko_1988 написа:
ср авг 28, 2019 11:37 amшоп написа:
За мен проблема е ясен, без да разбирам от телевизори.
е къкв е проблема според вас
90% от подобните случаи са от проблем в захранващи модул, породен от стареене на кондензатори. Но е възможно да не е /само/ това.
Механичната подмяна на кондензатори без да се измери това онова е въпрос на късмет и без умения води до по-големи щети.
plamen6703 - майстор
ср авг 28, 2019 11:16 amrosko_1988 написа:
здравейте имам телевизор вох дето трудно вклучва лампичката на телевизора мига и а дасе вклучи и пак започва да мига и така му отнема междо 15 мин и 1 ч и 30 мин за дасе вклучи къкв е проблема според вас :?: :?: :?:
Проблема е в телевизора и се решава лесно от човек с необходимата квалификация!
Въпроса пред теб е дали си заслужава да го даваш за ремонт, или да си купиш друг телевизор. Втора употреба такъв работещ телевизор струва около 70-80 лв., ремонта на такъв телевизор е около 45-50 лв.
Нов такъв телевизор https://www.technomarket.bg/televizor/v ... 0-09172505 се продава на цената на 4 стека цигари, сам прецени кой е изгодния за теб вариант!
Успех! :partyman:
MamaMy - майстор
Продължителните проби на това какво може да се случи още, водят до влошаване на нещата. Няколко LCD монитора които ми дойдоха уж само за ремонт на захранване и смяна на кондензатори се оказаха и с изгорели лампи в следствие на няколко дневните проби на клиентите да видят дали случайно няма да тръгнат и да се оправят от самосебеси. Ремонта излезе нецелесъобразен, а моето време загубено. Не броя парите за вложените до момента части и разходите за куриери. Въпреки всичко клиентите си платиха за тарикатлъка и пак останаха без монитори. Това което сам си причиниш и най-големия ти враг не може. :)

Тема "tv vox 32 incha" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: