• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
miliad - майстор
Ако сифона на мивката е подвързан твърде високо от пода към канализацията, водата от коритото се оттича бавно.
Но без точна информация за ситуацията само ще се гадае.
ESPACE - майстор
При него не се оттича въобще, нито бавно, нито бързо. Не четете ли?
Lutchezar - майстор
За мен нещо след мивката играе ролята на клапан, пълна мивка с вода не може да го отпуши. Но като в същия канал се изсипе водата от миялната тя създава вакуум /или по-правилно понижени налягане/ от другата страна на "клапана" и го отваря.

Ендоскоп след като с телове разни не става...
kozl - майстор
Аве водата от миялната е гореща и с препарат и разтваря мазнините и отпушва сифона. И предполагам е включена в самия сифон, както е у нас и нямаме подобни страдания. А като се изплакват чиниите с остатъци от мазнината и особено със студена вода и се трупат по тръбите на сифона докато почне да не мое да се оттича.
Lutchezar - майстор
А какво е разстоянието от мивката до миялната?
Че и после?
Споменаваше се багер та затова питам...
Димитър Димов - специалист
Автора,драсни една схемичка или снимка кое,как,откъде е вързано,минава,отива и т.н.,че ми свърши боба още в началото на темата и сега съм само читател. :axe:По трасето няма ли https://bg-maistor.com/vik/redi-dano-za ... 10v-detail за да се види къде е запушването?
krasi92 - майстор
Много маистори не слагат отдушници на канализацията и дали в случая има отдушник.Нещо в схемата не работи за да има проблем с чисто нова инсталация.За тоалетна и как работи тя никакво инфо.
dampi0 - напреднал
Благодаря на всички за отговорите! Ще кача снимки утре.
EDI - майстор
Често мазнотии се трупат точно под металната решетка и като люспа задънват трите отворчета покрай гайката.Като начало развий болта на решетката и виж там, най-лесно е.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с тръбата за отходна вода от мивката." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: