• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
omirchev - специалист
Имам порта на двора - двукрилна, която се отваря с автомати на 24 порта. Не искам да разчитам само на червячната предавка като заключващо средство и търся подходяща електромагнитна ключалка на 24 волта, която да заключва двете крила в средата. Нещо от рода на https://www.aliexpress.com/item/3304295 ... b201603_52 или https://www.aliexpress.com/item/3282423 ... b201603_52, но бих предпочел да мина без китайска доставка :) Някой да е виждал подобно в български магазини ?
Благодаря предварително.
Andri01 - майстор
" КЕЙС" - Варна, питай ги. Преди години имаха такава на 24В,за врати крила. Монтираше се долу,на едно от крилата. 0886303775
omirchev - специалист
пон сеп 02, 2019 8:28 amAndri01 написа:
" КЕЙС" - Варна, питай ги. Преди години имаха такава на 24В,за врати крила. Монтираше се долу,на едно от крилата. 0886303775
Благодаря за съвета. Това което съм пропуснал да отбележа, е че ми трябва заключване на двете крила едно към друго. Не мога да използвам заключване към земята ( тип дропболт ) поради особености на терена.
Andri01 - майстор
DIY - електромагнит с изхвърляща сърцевина. Но трябва да има контакт ,управляващ механизмите на крилата.
omirchev - специалист
пон сеп 02, 2019 12:05 pmAndri01 написа:
DIY - електромагнит с изхвърляща сърцевина. Но трябва да има контакт ,управляващ механизмите на крилата.
Електрониката на вратите има доста богати възможности за управление на ключалката. Обаче искам да избягна схемата "направи сам". Нямам необходимото оборудване за да произведа надеждна ключалка, още повече, че би следвало да работи във всякакви природни условия.
plamen6703 - майстор
пон сеп 02, 2019 12:26 pmomirchev написа:
още повече, че би следвало да работи във всякакви природни условия.
Всички тия ключалки от линка не работят "във всякакви природни условия", за една зима се скапва такава ключалка. Казвам ти го от личен опит с подобна ключалка закупена от варненска фирма за добри /за фирмата/ пари!
При мен крайният и работещ вариант е като твоя без ключалка. Предполагам си мераклия, решил си да се пробваш с такава ключалка и спиране няма да има, просто пробвай с ключалка от китайските линкове, че е по-евтина, аз олекнах с около 300 лв. и сега стои за декоративна украса!
Andri01 - майстор
На плъзгащата ми врата ел. ключалката е DIY. При това е на 220в. - електромагнит със стержен, работи безотказно над 20г. Просто е направена така,че да не влиза сняг или вода в нея. Но в края на краищата ,всеки знае себе си :). :partyman:
kozl - майстор
А на мен ми любопитно:
Какво е положението на ключалката като спре тока?
Какъв е блокажа на автоматиката на вратата когато е заключена от ел.ключалка?
Andri01 - майстор
При спиране на тока ключалката остава заключена. Отключва се ръчно. В нея има НО контакт,който позволява задействието на автоматиката само след тя е отключила. Това е принципния алгоритъм.
omirchev - специалист
пон сеп 02, 2019 5:04 pmkozl написа:
А на мен ми любопитно:
Какво е положението на ключалката като спре тока?
Какъв е блокажа на автоматиката на вратата когато е заключена от ел.ключалка?
Автоматиката на вратата има собствено захранване с акумулатори, така че не е особен проблем да работи и без ток. Около 20 цикъла отваряне затваряне изкарва. Предполагам, че с ключалката ще паднат до 10. Не разбрах въпроса за блокажа. Автоматиката подава импулс към ключалката, когато иска да отвори вратата и освобождава заключването. При затваряне, в момента в който вратите се допрат чисто механично става заключване... Моля пояснете ако това не отговаря на въпроса Ви.
  • 1
  • 2

Тема "Търся подходяща електронна ключалка за външна употреба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: