• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Може да има схема, която ги кара да отпадат знам ли.
Ако не иска задръжка, без да върже НО контакт.
Предишните изисквания бяха други.
FM STEREO - специалист
Релета, простотии,глупости, слагаш един UPS, и забравяш! :partyman:
sstefanov - майстор
пон юли 08, 2019 1:09 pmTiratroN написа:
Здравейте. Трябва ми реле ,което да тръгва при липса на сигнал , и да спира при подаване на сигнал.
Така и не разбрах какво означава "обратно действие", "да тръгва" и "да спира", въпреки, че авторът "17 години се занимава с релета".
Имам стотици релета, които никъде не "тръгват", а си стоят там, където са сложени, независимо от наличието или липсата на "сигнал" (каквото и да значи това).
Последна промяна от sstefanov на вт сеп 03, 2019 9:14 am, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
" Защо да е просто ,като може да е излишно усложнено " :? :lol:
Brassmonger - специалист
Защо направо не вземеш готов модул за контролиране на заряда свързан последователно на съществуващата схема.
TiratroN - специалист
пон сеп 02, 2019 6:24 pmiliya_i написа:

Абе с две думи: автора е на път да изобрети UPS-a, ама едно реле не му стига....
Регулярно преглеждам тази тема и виждам, че някои хора дават идеи, други се забавляват.
И най-вече ми е интересно (и странно) упорството с което се опитвате да помогнете за цялата схема, след като аз не искам подобна помощ. Имам нужда от метод за управление на реле ,което да сработва (нека да не го караме да ходи или да свети или други забавни определения) при липса на управляващо напрежение , и да се изключва при подаване на напрежение (става дума за управляващо напрежение 5 волта).
Само това искам. Как ще навързвам нещата си е моя задача и тя вече е измислена . Не ме вълнуват други решения, защото имам определени изисквания, които не биха се постигнали ,чрез тези решения.
И НЕ, не искам да изобретявам UPS-a.
Идеята ми е да разреждам акумулатора на определено време - например веднъж в месеца.
Да се записва времето за което е станал този разряд, за да се има представа колко дълго може да издържи акумулатора. Микротика ще направи този запис, затова го и ползвам (а и защото имам достатъчно подобни устройства с микротик в наличност)
Имам и зарядни за акумулатор.
При вече налична и работеща система, мога да задам серия от разряди , ако реша да съживявам някой стар акумулатор.
Точно поради тия специфични потребности, не желая стандартни решения.
Кратко и ясно .
Любителите на закачките могат да ме почват. А аз ще прегледам схемичките ,които сте ми предложили и сигурно нещо ще ми е от полза.
Благодаря.
zz_stefanov - майстор
съб яну 04, 2020 9:27 amTiratroN написа:
пон сеп 02, 2019 6:24 pmiliya_i написа:

Абе с две думи: автора е на път да изобрети UPS-a, ама едно реле не му стига....
Регулярно преглеждам тази тема и виждам, че някои хора дават идеи, други се забавляват.
И най-вече ми е интересно (и странно) упорството с което се опитвате да помогнете за цялата схема, след като аз не искам подобна помощ. Имам нужда от метод за управление на реле ,което да сработва (нека да не го караме да ходи или да свети или други забавни определения) при липса на управляващо напрежение , и да се изключва при подаване на напрежение (става дума за управляващо напрежение 5 волта).
Само това искам. Как ще навързвам нещата си е моя задача и тя вече е измислена . Не ме вълнуват други решения, защото имам определени изисквания, които не биха се постигнали ,чрез тези решения.
И НЕ, не искам да изобретявам UPS-a.
Идеята ми е да разреждам акумулатора на определено време - например веднъж в месеца.
Да се записва времето за което е станал този разряд, за да се има представа колко дълго може да издържи акумулатора. Микротика ще направи този запис, затова го и ползвам (а и защото имам достатъчно подобни устройства с микротик в наличност)
Имам и зарядни за акумулатор.
При вече налична и работеща система, мога да задам серия от разряди , ако реша да съживявам някой стар акумулатор.
Точно поради тия специфични потребности, не желая стандартни решения.
Кратко и ясно .
Любителите на закачките могат да ме почват. А аз ще прегледам схемичките ,които сте ми предложили и сигурно нещо ще ми е от полза.
Благодаря.
Понеже явно не разбираш, но и не уважаваш мнението на тези които разбират. Написаха ти много отдавна, че това червеното логически се изпълнява от всяко реле с NC(нормално затворен контакт). Трудно ми е да си представя как ще скалъпиш останалата част след като това ти бяга.
iliya_i - майстор
съб яну 04, 2020 9:27 amTiratroN написа:
пон сеп 02, 2019 6:24 pmiliya_i написа:

Абе с две думи: автора е на път да изобрети UPS-a, ама едно реле не му стига....
Имам нужда от метод за управление на реле ,което да сработва (нека да не го караме да ходи или да свети или други забавни определения) при липса на управляващо напрежение , и да се изключва при подаване на напрежение (става дума за управляващо напрежение 5 волта).
Браво! 4 месеца трябваха, за да се решиш да дадеш подробности.

Ами няма начин да получиш решение на задача, която няма зададено условие!

И не разбрах, какво не ти харесва при реле с нормално затворен контакт и 5 V бобина. При подадени 5V на бобината контакта се отваря. При липса на напрежение на бобината контакта се затваря.
hidrazin - майстор
нед сеп 01, 2019 8:09 pmTiratroN написа:
... само ми трябва ЕДНО реле , работещо на 12V, управлявано от 5V. Това реле трябва да сработва при липса на 5V и да изгасва при наличие на 5V.
Край на темата.
Кофти е когато мислите текат трудно. Още по кофти когато и не можеш да ги изразиш писмено.
Реле на 12V което пада и става с управление по ниско или високо ниво, о избор
Дори управлението е галванично разделено и си има "лампичка" за състоянието му.
Толкова цирк за някакви си лев и пеесе...
:partyman:
P.S. Нали беше край на мъките (темата) или за 5 месеца не можа да измислиш нещо толкова елементарно?
Не знам с какво точно си се занимавал на 17 години но определено не са били релета...
kozl - майстор
Автора вероятно е сбъркал форума.
Получи решения с релета доработени по схема с електроника или схема само с релета в стил направи сам. Достатъчно за този форум.
Но явно автора търси готов продукт, предлаган в търговската мрежа. Е по спомени никой не предложи откъде да се закупи такова умно "реле" :sad:
Явно е по-лесно да го скалъпиш сам, отколе да търсиш готов таков продукт :?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Реле с обратно действие" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: