Напишете въпрос свързан със санирането.
prascho - майстор
$64EN написа:
Lennonbg написа:
$64EN написа:
това лепило беше толкова скъпо ( сигурно и сега е скъпо ) , защото е предназначено само за лепене и шпакловане на каменна вата , което си е доста специфична материя и споредмен е най-добрата топло изолация . трябва да направиме анкета че почна да ми става интересно :)
Смених го за лепило за топлоизолация на Боро :)
а за каква изолация си изповзвал борото?


prascho написа:
... Баумит ....
и аз още не съм работил с продуктина баумит , но единственият факт , който ме притеснява за тази фирма ,е че мурексин им е дъщерна фирма , а до сега не съм доволен от тяхните неща с които съм работил ( които не са кой знае колко...). ако искаш мога да разпитам колегите дали са работили с баумит и как им се струват продуктите им.
Разпитай :)
$64EN - специалист
начи за сега само добри отзиви за баумит , казват че са им добри материялите тъкаче мисля че няма да съжаляваш ако избереш тях , а ти иначе каква изолация мислиш да си слагаш и колко дебела?
Lennonbg - помощник
$64EN написа:
начи за сега само добри отзиви за баумит , казват че са им добри материялите тъкаче мисля че няма да съжаляваш ако избереш тях , а ти иначе каква изолация мислиш да си слагаш и колко дебела?
Ако питаш мен ще слагам външна изолация стиропор 8 см на стиромат.
prascho - майстор
$64EN написа:
начи за сега само добри отзиви за баумит , казват че са им добри материялите тъкаче мисля че няма да съжаляваш ако избереш тях , а ти иначе каква изолация мислиш да си слагаш и колко дебела?
Пише го в офертите- 8 см стиропор :) .
prascho - майстор
$64EN написа:
prascho e прав те си пробутват застоялата стока а ти после ходи се оправяй. връщай му всичкия теракол или го сменяй за нещо което ще ти свърши работа , и внимавай като пазаруваш каквото и да е гледаи сроковете на годност и за какво е предназначено , щото на места продават и стари неща и като им кажеш - тва му е минал срока на годност и веднага -а как тъка не може, и се оправдават (може наистина да не са знаели някои от тях , но повечето го правят съзнателно , тъкаче вяра никому) .
иначе prascho нищо чудно това да са едни от най-ефтините материяли . но както съм казвал всичко си зависи от клиента и неговите критерии за качество, ефекта който търси ,бюджета и тн. поминалото лято правихме една кооперация ново строителство цялата с каменна вата и работихме само с супер добри материяли на фирмата вебер . спомням си че тогава една торба лепило струваше около 40 лв. , а тя стигаше за около 2-3 кв. м . само лепенето , иначе предварително всеки лист се шпакловаше със същото лепило на местата където се полага материял за залепване , чакасе да изсъхне , леписе , дюбелира се по спец. начин с дюбели за вата , после се шпаклова една ръка без мрежа пак с лепилото , катоп изсъхне се шпаклова с мрежа една ръка , после грунда и накрая мазилката - всичко на вебер и от тогава станах голям фен на тази марка. всеки ден отиваха по 15-20 чувалчета най-малко от въпросното лепило :shock: просто хората бяха инвестирали невероятна сума в материяли за топло изолацията и за повечето неща по кооперацията . дори доведоха хора от вебер да ни кажат по какъв начин да се прави всичко, лепене , шпакловае , дюбелиране и сичко друго . много ми беше интересно сега като се сетя , но ватата особенно каменната е доста трудоемак материял за работене
тъкаче материялите се определят по джоба на клиента . доколкото разбирам и ти сега проучваш и обмисляш на коя фирма да се спреш и ми е интересно на кои ще се спреш и какви ще са ти впечатленията от материялите им
Основният топлоизолационен материал в системата Престиж е каменната вата, като дебелината й зависи от метеорологичните особености, на които е подложена сградата и варира в рамките на 4-6 см.
Компоненти:
1. weber M752 Лепилно-шпакловъчна смес за залепване на топлоизолационни плочи от каменна вата
2. Топлоизолационни плочи от каменна вата (препоръчителна дебелина 5-8 см)
3. weber M752 Лепилно-шпакловъчна смес за вграждане на стъклотекстилна мрежа
4. Стъклотекстилна мрежа
5. weber.pas Грунд
6. weber.pas Силиконова мазилка


Системата Флекс е предназначена за полагане върху специфични основи - дърво, гипсокартон или други нестандартни материали. Нейно основно качество е гъвкавостта, като по този начин поема възникналите малки движения при натоварване и не позволява напуквания. Може да се използва и като частично покритие около покриви.
Компоненти:
1. weber М707 Лепилна смес за залепване на EPS топлоизолационни плочи
2. (EPS) Топлоизолационни полистиролни плочи (препоръчителна дебелина 3-8 см.)
3. weber М708 Шпакловъчна смес за вграждане на стъклотекстилна мрежа
4. Стъклотекстилна мрежа
5. weber.pas Грунд
6. weber.pas Силиконова мазилка

Скъпото лепило на Вебер е когато основата ти е дърво. Незнам защо на сграда ново строителство е лепено с него. Бах мама му и лепилото 130 лева/торба без отстъпка.

Прикачен файл

weberlepila.jpg
Цената е на опаковка/торба като последната колонка е с ддс.
weberlepila.jpg (31.07 KиБ) Видяна 3998 пъти
След като един комшия прави вътрешна изолация със стиропор и видях неговото лепило само такова ползвам-

[премахната реклама]
Последна промяна от Virtex на пет сеп 06, 2019 1:23 pm, променено общо 1 път.
Причина: премахната реклама

Тема "въпрос за лепило за топлоизолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: