• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mir4oto - специалист
жиците с 30-те волта, са на радиоточката. не разгледах снимките защото знам какви са кабелите, там където са кабелите на домофоните има още два снопа, на телефоните и на радиоточката, които обикновено са жълти.
kozl - майстор
нед сеп 01, 2019 10:25 pmmir4oto написа:
жиците с 30-те волта, са на радиоточката. не разгледах снимките защото знам какви са кабелите, там където са кабелите на домофоните има още два снопа, на телефоните и на радиоточката, които обикновено са жълти.
Да допуснем, че са жиците за радиоточката. Тогава къде все още има сигнал за такова нещо :?
Всъщност мисля, че по-важното е трябват ли му тези жици или не.
Ако си свърже домофона и проработи звук и ел.бравата на входа, какво друго му липсва? Осветлението на общите части вече е с PIR така че ще има ненужни жици и ключове предполагам.
CYPER - специалист
пон сеп 02, 2019 7:31 amkozl написа:
нед сеп 01, 2019 10:25 pmmir4oto написа:
жиците с 30-те волта, са на радиоточката. не разгледах снимките защото знам какви са кабелите, там където са кабелите на домофоните има още два снопа, на телефоните и на радиоточката, които обикновено са жълти.
Да допуснем, че са жиците за радиоточката. Тогава къде все още има сигнал за такова нещо :?
Всъщност мисля, че по-важното е трябват ли му тези жици или не.
Ако си свърже домофона и проработи звук и ел.бравата на входа, какво друго му липсва? Осветлението на общите части вече е с PIR така че ще има ненужни жици и ключове предполагам.
Радиоточката едно време беше в кухнята над вратата, а не в коридора.
Тия кабели наистина са ненужни и просто ще ги затворя ама се чудя дали мога да сложа нещо плитко в дупката и да ударя замазка + боя отгоре вместо просто пластмасова тапа.
Смисъл да не запълвам цялата дупка, а само да я покрия.
moimoimoi - майстор
вестници или стиропор
са ги изолирай добре
plamen6703 - майстор
ср сеп 04, 2019 2:32 amCYPER написа:
ама се чудя дали мога да сложа нещо плитко в дупката и да ударя замазка + боя отгоре вместо просто пластмасова тапа.
Смисъл да не запълвам цялата дупка, а само да я покрия.
Ако имаш стара рентгенова снимка отрязваш парче с подходящата форма, закрепваш го да покрие кутията и отгоре замазваш. След време като се присетиш, че ти трябва кутията само обрязваш около кутията и я имаш готова за ползване. :partyman:
ribnikolaevi - майстор
Трябва да свържа един домофон. Само че го взех от друг апартамент. Може ли да помогнете?
има цветова маркировка и цифри на клемите на домофона? Каква трябва да е логиката на свръзване?
Прикачен файл:
Webp.net-resizeimage (1).jpg
Прикачен файл:
Webp.net-resizeimage.jpg
kozl - майстор
Логиката е в напреженията на работещ домофон и да докараш същите при свързан домофон. И дано слушалката да е свалена от работещ домофон.
Общо взето зависи от домофонната централа. Има централи де работят само с две, само с три и т.н. жици, но принципно се изтеглят 5 жици, за да става за повече типове домофонни централи.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ в разгадаване на кабели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: