Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
CYPER - специалист
ср сеп 04, 2019 2:37 pmplamen6703 написа:
Нали виждаш и чуваш, че има проблем!
Проблема може да го търсиш като обърнеш пералнята с "главата" надолу и видиш дали няма да останат да стърчат амортисьорите. Вариантите са амортисьори /със сигурност/, разбит лагер, откъсната кръстачка на барабана. При откъсната кръстачка на барабана стърже в "пластмаса", ама ти не казваш в какво точно стърже и дали вътре в казана, може да става дума за нещо отвън в пералнята да опира.
Направи още един клип с нещо още по-тежко и ще видиш къде е проблема още докато снимаш, а може и още проблеми да си създадеш! :partyman:
Ето как изглеждат амортисьорите:
[youtube][youtube]

За кой лагер става въпрос и как да го проверя?
И каква е тази кръстапка?

Иначе шумът е от барабанът, който опира в една пластмаса на всеки пълен оборот. Ако не вибрира толкова много не опира.

И малко снимки: Candy
plamen6703 - майстор
Смени амортисьорите задължително с нови, тия са заминали и виж какво се случва с пералнята, може да не ти се налага да се занимаваш с лагер и барабан.
Ако се наложи става малко по-сложно с лагера и още по-сложно с барабана и кръстачката, барабана опира в казана /ако от това е шума/ и стърже заради скъсана кръстачка. Най-лесно в такъв случай се решава проблема с нова пералня. :partyman:
CYPER - специалист
ср сеп 04, 2019 6:48 pmplamen6703 написа:
Смени амортисьорите задължително с нови, тия са заминали и виж какво се случва с пералнята, може да не ти се налага да се занимаваш с лагер и барабан.
Ако се наложи става малко по-сложно с лагера и още по-сложно с барабана и кръстачката, барабана опира в казана /ако от това е шума/ и стърже заради скъсана кръстачка. Най-лесно в такъв случай се решава проблема с нова пералня. :partyman:
Намерих оригинални 120N амортисьори за 8лв бройката: http://www.ekom.bg/index.php?area=catalog&id=5841

По принцип има ли по качествени или това ми е единственият избор?

Иначе това ли е кръстачката? Изглежда наред.
Изображение
plamen6703 - майстор
Трябват ти нови амортисьори, колкото по-евтини толкова по-добре за джоба ти, иначе ще купиш пак същото качество за повече пари :)
Това, което си снимал е ремъчната шайба, кръстачката е вътре в казана и ако има проблеми с нея нещата загрубяват и бих ти препоръчал да бракуваш пералнята и да търсиш вариант за нова пералня! Отвори люка, хвани с ръце барабана и го разклати да видиш дали "играе" в казана, така ще разбереш дали има проблеми с кръстачката.
Сменяй първо амортисьорите, имам чувството, че си късметлия и ще минеш само с тях :) ! :partyman:
CYPER - специалист
ср сеп 04, 2019 7:15 pmplamen6703 написа:
Трябват ти нови амортисьори, колкото по-евтини толкова по-добре за джоба ти, иначе ще купиш пак същото качество за повече пари :)
Това, което си снимал е ремъчната шайба, кръстачката е вътре в казана и ако има проблеми с нея нещата загрубяват и бих ти препоръчал да бракуваш пералнята и да търсиш вариант за нова пералня! Отвори люка, хвани с ръце барабана и го разклати да видиш дали "играе" в казана, така ще разбереш дали има проблеми с кръстачката.
Сменяй първо амортисьорите, имам чувството, че си късметлия и ще минеш само с тях :) ! :partyman:
Благодаря за съветите. Пробвах да го мърдам, но играе в синхрон с казана, тоест изглежда да е ок.

Имаш ли идея дали е голяма играчка да си сменя сам уплътнението на вратата? Деформирало се е и единственото логично обяснение за мен е от горещата вида, понеже беше по-зле и малко се изглади. Пък и има петна от мухъл, които пробвах да изчистя, но не падат. Има един болт с пружина, само той ли се маха?

Още малко снимки:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

А иначе казанът опира в ей тази платка, даже май я е счупила малко от нея:
Изображение
plamen6703 - майстор
Послушай ме и не сменяй маншона на люка щом е здрав и не ти създава проблеми.
Лесно се сменя само в интернет и на думи, иначе за човек, който не го е правил си е играчка и не си заслужава да си го причиняваш за здрав маншон. Напръскай плесента със SAVO и колкото изчезне, няма да я изкарваш на изложба.
Смени амортисьорите да видиш какво се случва и като подкараш пералнята няма да се сещаш за маншона на люка :) ! :partyman:
CYPER - специалист
ср сеп 04, 2019 7:44 pmplamen6703 написа:
Послушай ме и не сменяй маншона на люка щом е здрав и не ти създава проблеми.
Лесно се сменя само в интернет и на думи, иначе за човек, който не го е правил си е играчка и не си заслужава да си го причиняваш за здрав маншон. Напръскай плесента със SAVO и колкото изчезне, няма да я изкарваш на изложба.
Смени амортисьорите да видиш какво се случва и като подкараш пералнята няма да се сещаш за маншона на люка :) ! :partyman:
Утре ще ги взема амортисьорите. Друго трябва ли ми за смяната или за обща профилактика? Нещо за смазване с грес?
Предполагам смяната им е просто махане на старите и слагане на новите?
kozl - майстор
Изображение


Според мен този маншон е посукан. Възможни причини:
Превъртял от скобите за стягане.
Изместване на нормалното положение на казана с барабана.
Аз клоня към второто. За това обаче ще трябва да провериш окачването на казана, така като гледам може би трябва и пружините да смениш, да не са се разтегнали :?
Пробвай на ръка да месtиш казана в положение в което маншона да не е набръчкан и прецени дали това не е нормалното му положение. Последното допускам при условие, че маншона не е превъртял. А и ударите в-у платката също ме насочват към мисълта за изместено положение на казана.
А да се допълня, че чаршафите тип чувал сбират прането накуп, което пък е вредно при центрофугиране. И при нас се случи пералнята да раздава кютеци при центрофугиране, докато разберем за чувалите.
Последна промяна от kozl на чет сеп 05, 2019 7:22 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
чет сеп 05, 2019 1:32 amCYPER написа:
ср сеп 04, 2019 7:44 pmplamen6703 написа:
Послушай ме и не сменяй маншона на люка щом е здрав и не ти създава проблеми.
Лесно се сменя само в интернет и на думи, иначе за човек, който не го е правил си е играчка и не си заслужава да си го причиняваш за здрав маншон. Напръскай плесента със SAVO и колкото изчезне, няма да я изкарваш на изложба.
Смени амортисьорите да видиш какво се случва и като подкараш пералнята няма да се сещаш за маншона на люка :) ! :partyman:
Утре ще ги взема амортисьорите. Друго трябва ли ми за смяната или за обща профилактика? Нещо за смазване с грес?
Предполагам смяната им е просто махане на старите и слагане на новите?
Точно така, за амортисьорите не би трябвало да имаш никакви проблеми при смяната и ако не е проблем сподели какъв е крайният резултат :)
Късмета ще е на твоя страна! :partyman:
volf - специалист
След пране ако вратата на пералнята стои затворена е предпоставка за поява на мухъл.

Тема "Пералня Candy танцува" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: