Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Фитилчо - майстор
нед авг 11, 2019 11:57 ampechkata написа:

Костилка а майка - взех от вишна 6 тона около 4-5 кубика изсуших ги на нашия плац и ги прибрах...
И ако се наложи ще взема някой др. чувал пелети от Троянските на Калейца...
В какво ги гориш?
Rumen89 - специалист
Здравейте, някой запознат ли е за кюспе от кафе. Един комшия ми го показа вчера но го гори в печка на твърдо гориво. Кюспето е гранулирано като пелети само, че има доста дълги около 4см.
Radoslaw - специалист
Не е кюспе или ,както там го наричаш.При производството на кафе,се отделя ,една тънка люспа,хайде ,така да я наречем.Нещо ,като при фъстъка.Спесифичната технология при печенето на кафето ,изисква ,малко преди да стане готово,да се подаде ,известно количество вода,за да придобие спесифичния си вкус.и иманно тогава тази люспа поема доста вода.и съотвено ,като отпадъчен продукт,производителите,се сетиха,вместо да се чудят ,къде да го изхвърлят,да го направят на пелети.
С доста ниска ,калоричност,с голяма пепелност при изгарянето и ,поради високото съдържание на вода ,много лесно залепване по стените на котела,и свързаното с това евентуално неудобство.Влошаване на КПД ,необходимост от често почистване.А иначе стават,ако пренебрешнеш тези недостатъци и приемеш ниската цена,която е определяща за българина.
Не знам дали сте виждали ,но така изглежда кафето при брането си.Прилича на черешка

Прикачен файл

Без име.png
pechkata - специалист
нед авг 11, 2019 12:59 pmФитилчо написа:
нед авг 11, 2019 11:57 ampechkata написа:

Костилка а майка - взех от вишна 6 тона около 4-5 кубика изсуших ги на нашия плац и ги прибрах...
И ако се наложи ще взема някой др. чувал пелети от Троянските на Калейца...
В какво ги гориш?
Във Притито гори всичко - каквото му сипя не го връща... :supz:
digitalpr - специалист
Някой може ли да споредли впечатления за тези иглолистни пелети?
Ракитово - Golden Holz
и
Кърджали - Still Pellets
пон фев 13, 2017 12:41 amники_ник написа:
Да сме живи и здрави - имам си обица на ухото за следващия отоплителен сезон
Здравейте! Имат известен опит с няколко вида пелети до сега. С камина съм и е малко претенциозна. За последно пробвах от зед-3 Трифоново и останах много доволен. 400 лв им беше за тон, също и доставят. Белички са и нямат никаква пепел. Изглежда хората си разбират от работата :-D . :partyman:
gnt69 - майстор
съб сеп 07, 2019 10:57 pmGrigor32 написа:
Здравейте! Имат известен опит с няколко вида пелети до сега. С камина съм и е малко претенциозна. За последно пробвах от зед-3 Трифоново и останах много доволен. 400 лв им беше за тон, също и доставят. Белички са и нямат никаква пепел. Изглежда хората си разбират от работата :-D . :partyman:

LazarGanev - "Велик майстор"
съб сеп 07, 2019 11:13 pmgnt69 написа:
Ко каза? Ко?
Иска да каже, че никой не му купува пелетите и си търси будали тук :wink:
съб сеп 07, 2019 10:57 pmGrigor32 написа:
... Трифоново и останах много доволен... и доставят. Белички ........ :-D . :partyman:
В мойто село само хубаво или нищо!

Тема "Мнение за производители на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: