• 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте колеги. Може ли да ми кажете как точно работи stand by режима?
нед сеп 08, 2019 12:21 amHellant написа:
Здравейте колеги. Може ли да ми кажете как точно работи stand by режима?
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 3pVkbKmdi0
С изключение на последното изречение.
Представи си сега, баба Меца, заспала зимен сън, а ти я почесваш безопасно зад ухото, стиснал яко нос. Само че, твоята камина е нинджа, която реагира мълниеносно на командата от любимият ти показалец.
http://www.termoproektstroi.com/images/ ... O_-_BG.pdf

"15.4.5. Меню 04 – STAND-BY режим (режим на готовност)
Когато изберете ON, "STAND-BY" режимa се активира, което води до изключване на камината, след
като стайната температура достигне стойност 4 ºC по-висока от зададената температура (TSET) в период
от време, по-дълъг от 2 минути. След спиране, причинено от тази настройка, повторното запалване ще
бъде възможно, когато е изпълнено следното условие:T на стаята < TSET - 4 º C
Ако опцията ON се активира в режим STAND-BY, можем да изберем между следните варианти 1, 2
или 3
1 - температура на стаята
2 - температура на водата в котела
3 - стаен термостат, който може да се измери температурата в помещението (ако има такъв).
Внимание: Препоръчваме STAND-BY режима в меню 4 да бъде оставено с фабрични
настройки!"

Цитирано от горният линк, защото ми е интересно, а теб би трябвало да те интересува повече.

Лично на мен, 4 градуса над комфортната температура от 23, ще ми дойдат много. Бих го оставил тоя режим само за цвят, а камината настроена така, че да поддържа стабилно 23, да речем.
kaptagona - специалист
Има ли начин да пусна само помпата сега че миналата зима беше блокирала та се наложи да я почуквам с чукче.
grants - специалист
Изключи и включи захранването и тя ще се включи за няколко секунди
нед сеп 08, 2019 5:29 amТрифон П.Трифонов написа:
нед сеп 08, 2019 12:21 amHellant написа:
Здравейте колеги. Може ли да ми кажете как точно работи stand by режима?
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 3pVkbKmdi0
С изключение на последното изречение.
Представи си сега, баба Меца, заспала зимен сън, а ти я почесваш безопасно зад ухото, стиснал яко нос. Само че, твоята камина е нинджа, която реагира мълниеносно на командата от любимият ти показалец.
http://www.termoproektstroi.com/images/ ... O_-_BG.pdf

"15.4.5. Меню 04 – STAND-BY режим (режим на готовност)
Когато изберете ON, "STAND-BY" режимa се активира, което води до изключване на камината, след
като стайната температура достигне стойност 4 ºC по-висока от зададената температура (TSET) в период
от време, по-дълъг от 2 минути. След спиране, причинено от тази настройка, повторното запалване ще
бъде възможно, когато е изпълнено следното условие:T на стаята < TSET - 4 º C
Ако опцията ON се активира в режим STAND-BY, можем да изберем между следните варианти 1, 2
или 3
1 - температура на стаята
2 - температура на водата в котела
3 - стаен термостат, който може да се измери температурата в помещението (ако има такъв).
Внимание: Препоръчваме STAND-BY режима в меню 4 да бъде оставено с фабрични
настройки!"

Цитирано от горният линк, защото ми е интересно, а теб би трябвало да те интересува повече.

Лично на мен, 4 градуса над комфортната температура от 23, ще ми дойдат много. Бих го оставил тоя режим само за цвят, а камината настроена така, че да поддържа стабилно 23, да речем.
Благодаря за отговора, също така и за ръководството на български ;)
вт сеп 10, 2019 12:33 amHellant написа:
нед сеп 08, 2019 5:29 amТрифон П.Трифонов написа:
нед сеп 08, 2019 12:21 amHellant написа:
Здравейте колеги. Може ли да ми кажете как точно работи stand by режима?
http://www.termoproektstroi.com/images/ ... O_-_BG.pdf

Цитирано от горният линк, защото ми е интересно, а теб би трябвало да те интересува повече.
Благодаря за отговора, също така и за ръководството на български ;)
Направих си трудът да го потърся заради теб, прочетох малко даже, че белким и на мен ми светне за ко иде реч....
Манипулирай линка (оцветеното в син цвят) с левият бутон на мишката!

Мисля, че stand by режима няма да го ползваш.
bmahob - майстор
Абе и да го не ползва задължително да е включен..... Че ще активира защитите.....редовно
isakow - помощник
Здравейте колеги,
снабдих се с камина Алфа Плам Комо 21 и аз от няколко дни. Не съм я програмирал все още, и си работи на заводските стойности, обаче имам проблем.
От време на време не иска да разпали пелетите, след стендбай режим или по време на първо палене. Това се случва по 1-2 пъти всеки ден.
Пелетите са сухи, комина е изчистен. Загледах, че на няколко пъти прави супер много дим, и дори като/ако се разпали изведнъж избухва, чак е страшно.
Бихте ли ми дали идея какъв може да е проблема?
Моля за помощ.
bmahob - майстор
Май трябва малко да намалиш дозата за палене и малко вентилатора
Без вентилатора. Дори може да иска да увеличи.
В димът, това което се вижда, има частици не изгоряло гориво. Точно то избухва, когато се появи първото пламъче.
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: