Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
svg - специалист
Здравейте.
Наложи ми се да изместя готварската печка и аспиратора в помещение, което вече ще е кухня.
Реших да прегледам контактите и остана неприятно изненадан!!! Майстора е сложил кабел 2х4мм2. И понеже такова сечение е МНОГО трудно да се свърже с контакта, удължил кабела с многожилен, 2х1,5мм2 :toimonster: :toimonster: :toimonster: :? :? :?
Въпроса ми е: продава ли се някъде /онлайн/ контакт двоен, който да е подходящ за кабел със сечение 2х4мм2.
Нямам възможност, от към време, да викам друг мастор да сменя кабелите. А и желание нямам с/у зимата да се занимавам после със замазване и т.н.
Или, ако може да дадете съвет, как да си реша проблема.
Ще съм благодарен за всяко мнение :) :) :)

П.п. сега съм пуснал разклонител от съседно помещение, за да може да се готви...
plamen6703 - майстор
Ето един контакт http://www.citymarket.bg/index.php?rout ... ct_id=7331 на който не е невъзможно да се монтира кабел 2х4мм2! :partyman:
DundyTheCroc - майстор
Добре е направил да сложи 2х4мм2 за готварската печка, а още по-добре ще е ако вместо контакт сложиш твърда връзка.
svg - специалист
нед сеп 08, 2019 12:09 pmDundyTheCroc написа:
Добре е направил да сложи 2х4мм2 за готварската печка, а още по-добре ще е ако вместо контакт сложиш твърда връзка.
Да, но там тогава, не се е предвиждало готварска печка, но съм съгласен, че сега е добре. Но...да го удължиш с многожилен 2х1.5мм2????
Това с твърдата връзка, бе се бях сетил. Но ако имате идея как да скрия кабелите?! Уредите НЕ са вградени!
svg - специалист
нед сеп 08, 2019 12:03 pmplamen6703 написа:
Ето един контакт http://www.citymarket.bg/index.php?rout ... ct_id=7331 на който не е невъзможно да се монтира кабел 2х4мм2! :partyman:

Идея е. Ще ги разгледам и тях, защото в същото помещение, има още един контакт. Евентуално за печка+аспиратор, ще е твърда връзка.
DundyTheCroc - майстор
Това за 1.5мм2 изобщо не го коментирам. Твърдата връзка изглежда да кажем така, няма какво да се крие:
Изображение
torbalan - Дървен философ
На Шнайдер контактите нямат проблеми да се монтират с 4 кв. кабел, но е трудничко...

Горното предложение за твърда връзка изглежда добре, особено ако наоколо има други контакти и няма да се налага да се изключва печката, за да се включи примерно кухненски робот...
plamen6703 - майстор
нед сеп 08, 2019 12:18 pmsvg написа:
нед сеп 08, 2019 12:03 pmplamen6703 написа:
Ето един контакт http://www.citymarket.bg/index.php?rout ... ct_id=7331 на който не е невъзможно да се монтира кабел 2х4мм2! :partyman:

Идея е. Ще ги разгледам и тях, защото в същото помещение, има още един контакт. Евентуално за печка+аспиратор, ще е твърда връзка.
Твърдата връзка е добра идея само за печката, но ти имаш и аспиратор, да му режеш щепсела не е вариант. Монтирай си един двоен контакт, преди години нищо трудно нямаше за такива монтажи и си ползвай печката и аспиратора! :partyman:
DundyTheCroc - майстор
Много зависи каква му е печката и как се ползва, примерно ако се пуснат едновременно два котлона и фурната нещата отива на към 6 киловата, което е към 26А и си е множко за контакт.
svg - специалист
нед сеп 08, 2019 12:44 pmDundyTheCroc написа:
Много зависи каква му е печката и как се ползва, примерно ако се пуснат едновременно два котлона и фурната нещата отива на към 6 киловата, което е към 26А и си е множко за контакт.
В "най-лошия" случай е котлон, за 10тина минути фурна /после котлона се изключва/ и аспиратора постоянно.

Тема "Контакт за кабел със сечение 2х4мм2, от къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: