Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Andri01 - майстор
Аз ги садя от 3-4г. на един ред. не съм забелязал да се мешат. Кратунчовците пак не стават за ядене,а тиквочите на стават главести. :?
Тая тема пак утихна. Няма "Честит празник", няма "Да ви ... който и родител да е"...
Тя не е овощарска, ама....кайсията изсъхна, съхне и дряна. Не можа да изхрани плод.
Не знам ко става тас година. Такос нещо не е било, та чак дрян да съхне!!!
По съседите също има загинали дървета.
Ужас!!!
kuger - майстор
Ами то за хвалене ли е?
Дървесните видове измряха, дряна, плода като сомалийски манекени.
Пълна разсипия, само пиперестите биват. Празът ръждяса, домати почти няма. Тиквички тук-там.
Има за хвалене, вчера правих сладко от люти чушки.
Andri01 - майстор
Готино е нали ? Аз го правя от година някъде. Заминава много бързо :(
hidrazin - майстор
вт сеп 10, 2019 11:56 amТрифон П.Трифонов написа:
Не знам ко става тас година. Такос нещо не е било, та чак дрян да съхне!!!
По съседите също има загинали дървета.
Ужас!!!
Не е само при вази амии при нази.
Отива на изсъхване една праскова.
Изсъхна ми едно дърво М15 в разцвета на силите - така като си беше с плодовете.
Изсъхна ми дюлята дето е на над 40 години.
Не ми харесва и едниия кестен - листата му целите на петна и се трошат на прах с ръка.
Замина и и смърча до входната врата дето и той беше на над 40 години. Ма него аз го отрязах...
Възможно е да е свързан с климатичните промени.
Плюс измененията в слънчевата активност. По всичко личи ле слънцето заспива.
Миналата година от юли до януари тази година слънцето не прояви никаква активност.
Тази година вече над 100 дена пак няма никаква активност което не е на добре.
Ако до началото на 2020 година слънцето продължи да спи, ще трябва да почнем да обсъждаме началото на нов МИНИМУМ НА МАУНДЕР
:partyman:
P.S. Относно "Честит празник" - макар и на патерица Честит 9-ти септември.
lov - майстор
Нямаше ме почти седмица и вчера гледам едната ябълка хвърлила плода че и шумата. А ябълката е зимна. Явно сушата и слънцето им дойде много. Другите по млади дръвчета ги поливах по малко но тези викам те стари и имат добри корени. Но довечера ще разпъвам маркучите иначе ще загинат.
А иначе всичко друго домати краставици ти9чкички заминаха отдавна нищо че се поливаше редовно. Имай един пипер сеян на една сянка дето си мислех че нищо няма да стане от него а тай на пук зе че завърза и направи страхотни чушки.
lpoik - специалист
Не стига,че сланата пролетта попари всичко което беше цъфнало и няма един плод.Само дренки останаха а те от сушата станаха на ушаф. :shock: :? :drinkers: :partyman: #-o
preslav - майстор
Чак не ми се пише - досега не е било пазарските домати да са ми по-вкусни от градинските, ама е факт (само да не ма чуе жИната). Откъм другото го докарахме, че май и грозде ще берем.
Добрата новина е, че идва следващата година и ей тогава ще ги накъсаме глобалните отоплители.
Аз все пак да си кажа, че вече хвърлихме семето... за салатки, които ще зимуват под лайнон или какво беше там другото (агрил).
Проблемът ми е, че вероятно съм замязал съвсем на градинар и сега ще трябва да давам уроци на едни други мушмороци, дето си купиха ливада с ограждение от туи, муи и всякакви други хуи-ни.
вт сеп 10, 2019 5:20 pmpreslav написа:
Чак не ми се пише - досега не е било пазарските домати да са ми по-вкусни от градинските........
Не мое да бъде! Ко им напрай, пръска ли ги, сорта нещо ли???
Мога да дам семе от едновремешните домати.
При мене даже ръгбито е вкусно. Грам не съм пръскал. Миляната я хвърлям.
kuger - майстор
вт сеп 10, 2019 1:21 pmAndri01 написа:
Готино е нали ? Аз го правя от година някъде. Заминава много бързо :(
Втора година го правя, давах и на децата, но отзиви още не съм търсил. Последната доза май я подсладих повечко, ще се доизкусурява при консумация.
preslav написа:
Чак не ми се пише - досега не е било пазарските домати да са ми по-вкусни от градинските, ама е факт (само да не ма чуе жИната).
Доматите нямат търговски вид, но вътре са добри /винаги ги беля/.
Измежду капията, /черна, имаше пиперки по 22 см./ имаше и няколко корена сиврия, е, 30 см. не бях виждал до сега.
Хич не ми дойде на ум да снимам, капията отиде във фризера печена + три потника със изтърбушена и замразена, за пълнене.
Сиврията отиде в сладкото.
Люто имам още доста, чорбаджийки също, на тях зет ми им е майстор, пържени, за мезе.
Тиквичките, като позахладня пощуряха.....
С дървенията ...... пълен провал - три овошки в разход.
Ако на пролет още ставам за нещо, ще има нови.

Асмите, ами дърти са, взеха да съхнат една по една. От миналата година се каня да подновявам ...... , а дано!
Парничето разглобено и прибрано на сухо, ще се обработва цялата земеделска площ.
Рапорт даден!

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: