• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
От мобилни телефони до цифрови камери
Valio_Sf - помощник
А транзистора STX112 дали би свършил работа ?!
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
При мен свърши работа. Явно и неговият режим не е уцелен, щом дават да се добави 10к.
Събираш всичко, пускаш ТВ за 5 мин, гасиш, дъпаш щепсела и пипаш транзистора.
Ако пари и не можеш да си задържиш пръстите повече от 5сек.,не е добре.
Палиш за кратко - проверяваш.
Valio_Sf - помощник
Направихме каквото трябва-сменихме транзистора,увеличихме радиатора,сменихме кондензатора,сложихме резисторчето и продължава да пече транзистора.Има някакъв друг проблема !

От името на баща ми питаме възможно ли е проблемът да бъде от вторичните вериги на тхл-ото и каква е кансумацията,т.е какви са токовете на изхода на тхл-то.Оттам има съмнение за натоварването,но ако има други идеи нека се споделят,много моля ?!
kozl - майстор
А възможно ли е проверката за повишена консумация да стане през захранването на телевизора :?
Valio_Sf - помощник
ср сеп 11, 2019 6:19 amkozl написа:
А възможно ли е проверката за повишена консумация да стане през захранването на телевизора :?
Тоест,по-точно какво имаш предвид.От тези схеми,които са на телевизора,нали аз ги имам там за блоковете,не мога да намеря ИС 600 ли било,което отговаряло за вертикалната развивка,къде да го намеря това,че и там напичала май и може там да е проблема и оттам да идва натоварването ?!
plamen6703 - майстор
ср сеп 11, 2019 4:12 pmValio_Sf написа:
Тоест,по-точно какво имаш предвид.От тези схеми,които са на телевизора,нали аз ги имам там за блоковете,не мога да намеря ИС 600 ли било,което отговаряло за вертикалната развивка,къде да го намеря това,че и там напичала май и може там да е проблема и оттам да идва натоварването ?!
Валка, ако откриеш /трудна работа/ къде е кинескопа на телевизора, на него има надянат един "блок" викат му отклонителна система, на нея има изводи /кабели/ едните са за ХО, другите са за ВО, ако поне малко вдявате от това, което ръчкате, по кабелите ще откриете това, "което отговаряло за вертикалната развивка", но там нямате работа! Транзистора може да "пече" и от отклонителната система :wink:
Според теб заслужава ли си заради едни 20-25 лв. за ремонт да се вкарвате в такъв филм, от които нищо не разбирате :-D !
Valio_Sf - помощник
ср сеп 11, 2019 4:42 pmplamen6703 написа:
ср сеп 11, 2019 4:12 pmValio_Sf написа:
Тоест,по-точно какво имаш предвид.От тези схеми,които са на телевизора,нали аз ги имам там за блоковете,не мога да намеря ИС 600 ли било,което отговаряло за вертикалната развивка,къде да го намеря това,че и там напичала май и може там да е проблема и оттам да идва натоварването ?!
Валка, ако откриеш /трудна работа/ къде е кинескопа на телевизора, на него има надянат един "блок" викат му отклонителна система, на нея има изводи /кабели/ едните са за ХО, другите са за ВО, ако поне малко вдявате от това, което ръчкате, по кабелите ще откриете това, "което отговаряло за вертикалната развивка", но там нямате работа! Транзистора може да "пече" и от отклонителната система :wink:
Според теб заслужава ли си заради едни 20-25 лв. за ремонт да се вкарвате в такъв филм, от които нищо не разбирате :-D !
Да разбрах те,така е,трябва да има познания,за да можем да се оправим.Но имах предвид,не поясних,за това,което си писал,къде на схемите да го потърся,има ли го,както блока със захранването,тунера и т.н.Нали там се вижда на схемите,вече по-конкретно !
plamen6703 - майстор
Не знам какви са ти схемите, но на схемите на телевизорите има всичко, иска се човек да може да чете схеми за да може да го намери. Преди да отвориш да четеш книга нали първо трябва да знаеш буквите, че да можеш да четеш. Същото е със схемите, за да откриеш каквото ти трябва на схемата първо трябва да се научиш да четеш схеми!
Ти можеш ли да четеш схеми?
Дано сега наистина /съмнявам се/ да си ме разбрал :) ! :partyman:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Ти не казваш много и се налага да гадаем.
Сега викаш че видеото напичало и то. - STVxxxx - едно черно с 56 крака.
Може то да не дава нормални импулси. Случвало ми се е на друг ТВ.
Иначе с електромерче за контакт веднага може да се разбера дали харчи повече от 80W примерно.
plamen6703 - майстор
ср сеп 11, 2019 8:40 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Сега викае казваш много и се налага да гадаем. ш че видеото напичало и то. - STVxxxx - едно черно с 56 крака.
Може то да не дава нормални импулси. Случвало ми се е на друг ТВ.
Иначе с електромерче за контакт веднага може да се разбера дали харчи повече от 80W примерно.
ср сеп 11, 2019 4:12 pmValio_Sf написа:
не мога да намеря ИС 600 ли било,което отговаряло за вертикалната развивка,къде да го намеря това,че и там напичала май и може там да е проблема и оттам да идва натоварването ?!
Нещо почвате да бъркате "щатовете" и да става като развален телефон :)
Телевизор и мерене с електромерче е голяма веселба, ама в направи си сам какво ли не може да се прочете :lol: ! :partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "телевизор Watson FA 3631 T не работи! Моля помагайте :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: