Най - вълнуващия въпрос зимно време.
peioch - помощник
Трябва ли да си напълня и обезвъздуша системата преди инсталацията на камината "Грейко" и ако да, как да го направя без циркулационната помпа да е включена?
вт сеп 10, 2019 9:52 ampeioch написа:
Трябва ли да си напълня и обезвъздуша системата преди инсталацията на камината "Грейко" и ако да, как да го направя без циркулационната помпа да е включена?
Не.
tachman - специалист
Здравейте,
изчетох цялата тема-изтекоха ми очите :-D , но научих доста неща и най-важното- ориентирах се каква камина да избера за отопление!
Само не мога да преценя каква мощност ще ми е необходима!
Накратко: отоплявам 2 етажа по 100 кв.м. единия е приземен, външна изолация 5см. ПВЦ дограма от най-старата възможна. Имам изградена система с 5 конвектора два от които са силно преоразмерени спрямо стаите /около 10 kw е само единия/, но такива ми припаднаха, лира в банята и 80л бойлер със серпентина!
Та въпросът е дали Бижу 16 ще е достатъчно за отопление? Бижу 25 ми се струва голямо!?
Ще Ви помоля за мнение!
tachman - специалист
вт сеп 10, 2019 7:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт сеп 10, 2019 7:17 pmtachman написа:
16
[/qu
и аз така мислех първоначално, после се замислих че може да е на ръба тази мощност, но пък 25 киловата ми се струват много и ме налегнаха тежки мисли :?
вт сеп 10, 2019 7:36 pmtachman написа:
и аз така мислех първоначално, после се замислих че може да е на ръба тази мощност, но пък 25 киловата ми се струват много и ме налегнаха тежки мисли :?
За да ти разсея съмненията;
viewtopic.php?f=10&t=62721#p990881
Антон С. - специалист
и аз така мислех първоначално, после се замислих че може да е на ръба тази мощност, но пък 25 киловата ми се струват много и ме налегнаха тежки мисли :?
[/quote]

Върни малко назад в темата. Моите тежки мисли съвпадат с твоите. Аз лично ще пробвам с 16 кВт камина , да кажем за същата площ. Ако имаш време - изчакай. Ще се радвам да споделя дали работи правилно и дали е ефективно.
tachman - специалист
Работата е ясна, ще се скача в джаза! :rolleyes:
Това Бижу може ли да управлява серпентината в бойлера, че това не го разбрах!?
speka_rs - майстор
Може само трябва да прецениш как.
Е, ко има да преценява? Както е заложено в контролера, така. Задава му градуси и делта и са почва къпането.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: