Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tachman - специалист
Незнам как се свързва, има отделен вход и изход на камината за БГВ или нещо друго!? Това не ми е ясно!?
gnt69 - майстор
ср сеп 11, 2019 7:35 pmtachman написа:
Незнам как се свързва, има отделен вход и изход на камината за БГВ или нещо друго!? Това не ми е ясно!?
Прочети упътването и ще ти се изясни. Слага се тетка/тройник/ на изход топла вода и тетка на студената вода. Ето ВИЖ
Антон С. - специалист
ср сеп 11, 2019 7:35 pmtachman написа:
Бат Трифон ти отговори, но ти не го разбра. С две думи - връзваш камината и имаш топла вода в бойлера. Управлението има възможност да контролира затоплянето на БГВ отделно, но доколкото разбрах от прочетеното до тук, трябва да имаш отделен (малък кръг) на който да е вързан бойлера. А може и да греша. Само не разбрах, а и никой не ми отговори, трябва ли да имам отделна помпа за този кръг.
tachman - специалист
ср сеп 11, 2019 8:40 pmАнтон С. написа:
ср сеп 11, 2019 7:35 pmtachman написа:
Ако е на отделен кръг,май трябва да е с отделна помпа?! Ако е свързан бойлера като радиатор - тогава е ясно, но ако е отделно и отделно се управлява тогава е гетстко! :-D
Знае ли ми сърцето! :)
Може пък някой да ни светнe!
Антон С. - специалист
Мисля, че filmatoplo може да ни светне. Някъде по темите четох, че винаги слага помпа на малкия кръг. Имаше мнения, че може и без, но аз не мисля така.
шоп - майстор
Може и без помпа за БГВ, но трябва магнет вентил, термо задвижка или трипътен. Варианти доста и зависи от приоритета.
speka_rs - майстор
- Ако искате да може да имате топла вода от камината дори и да не ползвате отоплението тогава е отделния кръг с помпа е задължителен;
- Ако искате да имате топла вода в бойлера, само когато работи отоплението, тогава може със една помпа за отопление и топла вода и камината да управлява някой електромагнитен клапан ( дву- или трипътен ), като не малко хора ползват такива чисто механични със управление по температура.
- Ако не искате да слагате нищо допълнително, тогава подвързвате бойлера като радиатор .
Ваш избор.
Антон С. - специалист
Благодаря шоп! Това ме интересуваше. За приоритета мисля, че разбрах - зависи какво искаш и свързаш задвижката на вентила на входящата или изходящата. Трипътният ми е под въпрос - никога не е излишен, но има ли смисъл при това съоръжение?
Антон С. - специалист
ср сеп 11, 2019 11:45 pmspeka_rs написа:
И на теб благодаря! Даде отговор на чисто конструктивните ми размисли.
Антон С. - специалист
ср сеп 11, 2019 11:51 pmАнтон С. написа:
Трипътният ми е под въпрос - никога не е излишен, но има ли смисъл при това съоръжение?
Мисля, че сам си отговорих на глупавия въпрос - няма как да има малък кръг без трипътен. Има де, ама аз трябва да се правя на трипътен докато загрее водата [-X

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: