• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15
Всичко за този вид строителство.
шоп - майстор
пон сеп 09, 2019 4:04 pmРуди написа:

Замазките при мен ги почнаха в петък следобед и в събота си тръгнаха - ден и половина,
Машинната замазка за една стая 12-20м2 става за 1-2 часа
Тази година правих 100м2 замазка с дебелина 8-10 см :idea: :idea: :idea:
Момчетата ( 4 на брой) дойдоха с един дизелов пуцмастер в 9 часа и към 14 часа бяха положили към 9м3 замазка, измили машината и пиехме бира.

За протокола докато мнозинството пиеше бира един от майсторите бе обул кънките и летеше с хеликоптера да пердаши замазката.
naster - майстор
Бавно става всичко - изпълнението не толкова, колкото стиковането, да се освободи този, онзи...

Замазките аз съм чирак: на моя човек помощникът му избяга и търчахме с кофи от бъркалото долу до горния етаж.

Иначе ВиК вътре са работили всичко 3-4 дни 2 момчета, и то след 17 часа основно. Само вътре говорим.

Електрото е с 2 табла на всеки етаж и с много отделни кръгове, десетина девиаторни двойки, кръстати ключове и слаботокови инсталации. Може би сборно 1 седмица да са работили момчетата, като не през цялото време и двамата, а беше и около Великден.

Мазилките за около 2 седмици, и така...
Hursa - майстор
пон сеп 09, 2019 2:31 pmnaster написа:
... а от север и запад: с метален пирон (който по принци е за вата, но ми се иска да се застраховам).
От какво застраховат? :)
naster - майстор
Уместен въпрос, нека поясня. Гледам "розата на ветровете" (не, не турския сериал) и си мисля, че ветровете точно от запад и донякъде север имат потенциал да направят беля. Височината на сградата е 8м до билото, а фасадите са около 6-7м. Дюбелът с пластмасов пирон им се струва по-ненадежден заради тухлите Поротерм. По принцип на ПУ пяна ѝ дават необходимо дюбелиране само в бетона, или над 6м височина. Но моят майстор каза, че няма да поеме отговорност, ако не сложим и дюбели. Аз така или иначе не бих рискувал без никакъв дюбел.
D103314 - специалист
Един етаж при мен, най-високо на 3,9 метра....все едно съм стрелял с автомата... :-D Средно 5 дюбела на квадратен метър.

Прикачен файл

DSCF2943.jpg

Прикачен файл

DSCF2857.jpg
Hursa - майстор
Не е ли много 5 дюбела на квадрат. При положение, че много от топлоизолационните системи ги дават, че могат да се полагат дори без дюбелиране до около 8 метра (не съм сигурен за "метража"). Все пак, не дюбела е основния "крепеж" на топлоизолацията.
naster - майстор
Евентуално можем да ги намалим до 4бр./м2... т.е. по 2 на лист. Иначе изолацията 50м3 вече е доставена и натъпкана по стаите, както и пяната 50 флакона СТ84 на церезит. Дават ѝ 10/м2 с един флакон, но цената беше добра, и реших, че за изпушване на фуги, обръщане и т.н. е добре да има дубъл :)

Прикачен файл

039B1838-556D-4DBE-9CA0-A0E8BD838D4D.jpeg
nikolov333 - майстор
Фугите и според мен е задължително да са с пяна, без значение, дали са плътни или не..
naster - майстор
От технологична, а и от практична гледна точка: кога е удачно да се запълнят фугите: преди или след дюбелиране?
EDI - майстор
Ако пълниш, макар да няма практически смисъл, преди дюбела.Пълниш фуга, ако някъде са отворили листите, ако са плътно няма смисъл.По-важно е, ако си лепил с пяна, да провериш ъглите и да допениш под тях, ако някъде не е раздуло като хората.
Последна промяна от EDI на пон сеп 16, 2019 4:15 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15

Тема "Нискоенергийна къща... може би" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: