Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
шоп - майстор
То и отоплението с газ е скъпо нещо:-)

Видеонаблюдението и защитата не са евтино нещо. Не са и задължителни. Хубаво е да се съчетаят и с жива охрана от типа СОТ, СОД, автопатрул и т.н. Застраховката на дома е задължителна.
Ако мислиш да си купиш камери и в тях да сложиш карта памет само може да ги подариш на крадците. Особено ако камерите са на уличен стълб.
Взимат ги я и гледай после запис. Облака е друго:-)
sokolov.91 - майстор
пон сеп 16, 2019 6:27 pmшоп написа:
То и отоплението с газ е скъпо нещо:-)

Видеонаблюдението и защитата не са евтино нещо. Не са и задължителни. Хубаво е да се съчетаят и с жива охрана от типа СОТ, СОД, автопатрул и т.н. Застраховката на дома е задължителна.
Ако мислиш да си купиш камери и в тях да сложиш карта памет само може да ги подариш на крадците. Особено ако камерите са на уличен стълб.
Взимат ги я и гледай после запис. Облака е друго:-)
Отоплението на газ е друга тема :-D
Относно видеонаблюдение то - искаше ми се нещо бюджетно просто да снима покрай колите. 100лв. Къде ли не отишли. За нещо по-сериозно не ми се инвестира.
hidrazin - майстор
За каквото плащаш, това и получаваш. Едни 100 кинта хвърлени на вятъра.
Но пък става за собствено успокоение.
:partyman:
sokolov.91 - майстор
Ясно. Благодаря ви. Май 100те лева ще ги вложа в някоя кръчма :snakeman: :-D
kuger - майстор
пон сеп 16, 2019 6:27 pmшоп написа:
То и отоплението с газ е скъпо нещо:-)

Видеонаблюдението и защитата не са евтино нещо. Не са и задължителни. Хубаво е да се съчетаят и с жива охрана от типа СОТ, СОД, автопатрул и т.н. Застраховката на дома е задължителна.
Ако мислиш да си купиш камери и в тях да сложиш карта памет само може да ги подариш на крадците. Особено ако камерите са на уличен стълб.
Взимат ги я и гледай после запис. Облака е друго:-)
Мисля си..... камерите засичат, DVR записва, добре. Ама като ми разбият врата, прозорец или кво да е, и гепят DVR-а кво правим??
При мен е за самоуспокоение, а и селските обирджии се плашат от камерите :? Ако някой реши сериозно да "пипа", е, няма отърване!
hidrazin - майстор
пон сеп 16, 2019 10:15 pmsokolov.91 написа:
Ясно. Благодаря ви. Май 100те лева ще ги вложа в някоя кръчма :snakeman: :-D
Не 100 а поне 200. Забравяш цената на HDD.
Иначе въобще не разбрах целта на начинанието...
:partyman:
sokolov.91 - майстор
пон сеп 16, 2019 11:29 pmhidrazin написа:
пон сеп 16, 2019 10:15 pmsokolov.91 написа:
Ясно. Благодаря ви. Май 100те лева ще ги вложа в някоя кръчма :snakeman: :-D
Не 100 а поне 200. Забравяш цената на HDD.
Иначе въобще не разбрах целта на начинанието...
:partyman:
Аз имам хард диск.
Целта е да има камери, да снимат покрай колите и портата. Нищо друго. Нито съм богат, нито района е крадлив. Просто е така - да има... Щото е модерно. :roll:
resistbody - майстор
С те кенефи само сенки.. имам една чанта аналогови дето ми е търкалят след последния ъпгрейд... под 2мп нищо не очаквай, за външно поне 3-5мп.. с добра ламба за тъмно.. като се сетя, че си мислех че имам видеонаблюдение преди да мина на хд-то..
Тея мойте старите кенефи може да ги накича да плашат само на бройка.. :D
kuger - майстор
вт сеп 17, 2019 12:13 amresistbody написа:
С те кенефи само сенки.. имам една чанта аналогови дето ми е търкалят след последния ъпгрейд... под 2мп нищо не очаквай, за външно поне 3-5мп.. с добра ламба за тъмно.. като се сетя, че си мислех че имам видеонаблюдение преди да мина на хд-то..
Тея мойте старите кенефи може да ги накича да плашат само на бройка.. :D
Ся, ако имаш такава с вариообектив и PTZ управление веднага искам една за проба и после връщам. Ако стане и ги продаваш изгодно се класирам първи :mrgreen:
DundyTheCroc - майстор
За 100 лева няма как да станат нещата. Що годе работеща китайска камера 2М е към 20 евра парчето, горе долу за толкова на промоция можеш да намериш и читави аналогови 2М. Платка за NVR 15-16 евро от китайците, ако е хибридна още +10 евра. После следват кабели, захранвания, стойки и т.н каквото се наложи. Накрая пускаш всичко и почва да не те кефи картината :)

Тема "Съвет за покупка на DVR + камери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: