• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
nеwage - специалист
Здравейте!
Имам водоструйка Karcher K 4 compact.
Проблемът с нея е, че пулсира, т.е. включва-изключва и налягането е слабо.

По изчетени статии по нета реших, че проблема е с микропукнатина в главата. Купих глава, смених я, никакъв ефект. Смених и гумените семеринги - пак без промяна.
Външни видими течове няма. Моля, дайте идея.
Последна промяна от nеwage на пон сеп 16, 2019 7:17 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Като изключим пукнатини най-често се случва от "О"-пръстен и има една пружинка, която страда от умора на материала и когато е за смяна почва да включва-изключва мотора и няма налягане. Това само като идея какво можеш да провериш. :partyman:
nеwage - специалист
пон сеп 16, 2019 5:50 pmplamen6703 написа:
Като изключим пукнатини най-често се случва от "О"-пръстен и има една пружинка, която страда от умора на материала и когато е за смяна почва да включва-изключва мотора и няма налягане. Това само като идея какво можеш да провериш. :partyman:
Koя точно е тя?
Изображение
turbocharged - специалист
Аз имам K7 и се бяха разбили лагерите на мотора. Губеше мощност, налягане и изключваше от прегряване. Макар, че е с водно охлаждане. Обаче не прекъсваше така. Смених и кондензатора сам след търсене на възможни дефекти в нета. Не се оправи и я занесох на сервиз. Специфична техника е и трудно ще хванеш проблема без опит.
sian - специалист
Провери струиника да не е запушен. Опитай дали ще прекъсва с разглобен пистолет. Махни предната част с дюзата. Ако има запушване на изхода струят увлича чуждото тяло и то запушва изхода и машината изключва. И това се повтаря.
nеwage - специалист
пон сеп 16, 2019 9:37 pmsian написа:
Провери струиника да не е запушен. Опитай дали ще прекъсва с разглобен пистолет. Махни предната част с дюзата. Ако има запушване на изхода струят увлича чуждото тяло и то запушва изхода и машината изключва. И това се повтаря.
Струйника пръска нормално, но слабо.
big_dragon - специалист
Последно, как пръска, нормално или слабо?
Пусни я без маркуча към пистолета.
kozl - майстор
вт сеп 17, 2019 7:35 ambig_dragon написа:
Последно, как пръска, нормално или слабо?
Пусни я без маркуча към пистолета.
+1
Ако не прекъсва без пистолета може би:
пон сеп 16, 2019 9:37 pmsian написа:
Провери струиника да не е запушен. Опитай дали ще прекъсва с разглобен пистолет. Махни предната част с дюзата. Ако има запушване на изхода струята увлича чуждото тяло и то запушва изхода и машината изключва. И това се повтаря.
Конусен струйник нямаш ли? При мене предната част на пистолета се маха със завъртане и така се сменя струйника с друг или пък с приставка за пяна.
пон сеп 16, 2019 5:28 pmnеwage написа:
Здравейте!
Имам водоструйка Karcher K 4 compact.
Проблемът с нея е, че пулсира, т.е. включва-изключва и налягането е слабо.
Всъщност от описанието ти се разбира, че включва и изключва при пръскане, т. е има някаква струя. Ако прави така без да е пусната струята, то вероятно причината не е в запушване на дюзата.
nеwage - специалист
Пръска, но слабо. Възможно е, защото накрайника не е на Кершер, а е от старата ми водоструйка. Така я купих без накрайник.
Но като не пръска, пулсира, което показва, че губи налягане.
plamen6703 - майстор
С това последното трябваше да започнеш в описанието на проблема. В такъв случай всякакви съвети са по-скоро безполезни, водоструйката трябва да я пипне някой, който знае за какво става дума и да прецени какво е нормално и какво не е добре! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с водоструйка Керхер K4 Compact" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: