Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nelina_london - специалист
Ситуацията е следната-майсторите са използвали тиксо на снадките на кофражните платна ,което след декофриране на плочата е видимо на тавана на първия етаж.
Фирмата,изпълнител на мазилка,държи да бъде премахнато.Дадоха съвет с газова горелка,но резултата е нулев-гори,но не се изпепелява и пак си остава.Някаква идея за запечатка или химия,която може да го свали?
radius - майстор
По скоро идея за физика - телена четка на машина.
nelina_london - специалист
При все,че имаме и телена четка и машина,не се бях сетила!Благодаря!
radius - майстор
Но зависи колко е прегоряло. Ако е по-старо е лесно, ако още е лепкаво, не толкова.
nelina_london - специалист
Надявах се да напиша ъпдейт,че нещата са се получили с телената четка,уви не.
Пробвах машинно,пробвах ръчно,мокрихме го с пръскачка...Само около 1/5 падна и то с кански усилия.
Мъжът ми предлага да го намажем с течната хидроизолация,с която се мазаха цоклите,за да се запечата и да не се намокри от мазилката,а на мен все ми се ще да открия метод за сваляне?Единствено ми остана вариант химия и парочистачка?
Чираче - майстор
Пробвай да го намокриш с бензин. След това с шпакла и телена четка.
burkov - специалист
Течен дезинфектант на алкохолна основа сваля доста лепенки.
Скоро боядисвах и хартиеното тиксо по первазите беше запкло. Всичко падна с дезинфектанта.
Само се чудя след толкова жулене, дали ще даде ефект...

Дайте някоя снимка.
Lutchezar - майстор
Телената четка е едното, другото е някой разтворител. Ацетон, кориселин, меглио, не се знае на каква основа е лепилото на лентата и каква реакция е направило с бетона. Все нещо ще го разтвори.
nelina_london - специалист
Благодаря за идеите.Започвам да ги пробвам на различни участъци.В момента имам ацетон,така че стартирам с него.
Иначе сме пробвали само върху 10м2 с четката,а имаме 100м2 :?
Заповядайте снимка
Прикачен файл:
20190925_111713.jpg
VLADO66 - майстор
Изгаря се с пистолет за горещ въздух.

Тема "Премахване на хартиено тиксо от стоманобетонна плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: