Всички въпроси за вилата.
Здравейте,
Правим нов покрив на къща на село. Под покрива ще има таван. Според вас има възможност да се спести обшивката на покрива?
Това, което ме тормози е дали фолиото, което ще се слага, ще увисне, ако се закрепва само за ребрата, които са на 50см разстояние :?:
preslav - майстор
съб сеп 21, 2019 2:50 pmvelliboy написа:
Здравейте,
Правим нов покрив на къща на село. Под покрива ще има таван. Според вас има възможност да се спести обшивката на покрива?
Това, което ме тормози е дали фолиото, което ще се слага, ще увисне, ако се закрепва само за ребрата, които са на 50см разстояние :?:
Може и без обшивка, но дали си заслужава икономията е друг въпрос - покрив се прави веднъж за много години!
шоп - майстор
А крайното покритие на покрива какво ще е?

Керамика, бетон, битум, метал?

При някои крайни покрития с очакван голям конденз е задължително двойна скара и именно да има провисване на паропропускливата мембрана. Така водата е далеч от дървенията.
съб сеп 21, 2019 5:09 pmшоп написа:
А крайното покритие на покрива какво ще е?

Керамика, бетон, битум, метал?

При някои крайни покрития с очакван голям конденз е задължително двойна скара и именно да има провисване на паропропускливата мембрана. Така водата е далеч от дървенията.
Крайното покритие е с керемиди. Планирана е двойна скара. В момента съм ги спрял до ребрата и обшивката на видимата част.
Прикачен файл:
PicsArt_09-21-09.49.27.jpg
Ламперията, която се вижда и тръгнаха да поставят за обшивка, бях планирал да бъде за тавана, преди да започне дебатът по темата.

Днес взех мембраната и прочетох инструкциите на производителя. Ако правилно интерпретирам точка 5, може да бъде сложена и по двата начина (фиг 1 не се вижда добре, но представлява част от покрив с ребра :) )
Прикачен файл:
PicsArt_09-21-09.52.46.jpg
Вземайки предвид и коментара ти, спестяването на обшивката за тавана звучи разумнен избор.
Посъветвайте ме.
Вадим Владимиров - специалист
А с каква цел се спестява обшивката? Защото малко или много тя помага на покрива.

Тема "Фолио на покрив без обшивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: