Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Andri01 - майстор
Даже и на + + + ще бъдеш с тока,ако...ти го спрат,като на 14.02 . Пък и ти нямаш трътки ,да ги мислиш,нали? :) :partyman:
preslav - майстор
съб сеп 21, 2019 4:38 pmvalentino76bs написа:
На кое викаш негър?
Някакво стъкло дето е с покритие пропускащо топлото навън и спиращо топлото отвън.
В същност най-голямото преимущество на тройния стъклопакет е шумоизолацията, а идеята, че е по-важно да не ти влиза топло, отколкото да не ти излиза ми я даде човек от бранша - аргументите са прости, зимъска слънчевите дни са много малко, слънцето е ниско и файдата от слънцегреенето е нищожна в сравнение с високите разходи за охлаждане през лятото.
Мога да дам прмери от личния си опит, но не искам да натоварвам темата с излишни разсъждения.
preslav - майстор
На първо време смятам да си сложа слънцезащитна мрежа пред прозорците с трислоен пакет от бели стъкла. Разбира се ще е подвижна и зимно време ще я махам. Обмислял съм варианти с щори (външни и вътрешни), мислил съм и за капаци, но ме възпира необходимостта от пране, миене, почистване и т.н. - иначе капаците ми се чинят най-стилни, ама когато иде реч за апартамент си е като "на свинче-звънче".
nikolov333 - майстор
Аз от запад сложих външни ал.щори и на спалнята почти не ги вдигам.. :-D
valentino76bs - майстор
съб сеп 21, 2019 5:52 pmpreslav написа:
съб сеп 21, 2019 4:38 pmvalentino76bs написа:
На кое викаш негър?
Някакво стъкло дето е с покритие пропускащо топлото навън и спиращо топлото отвън.
Е за лятото добре ама зимата обратно......ахах да се върне парното хич не ме... кви ще са джамовете дали ще имам изолация на пода или тавана :(
kr1100 - майстор
[quote=preslav
В същност най-голямото преимущество на тройния стъклопакет е шумоизолацията, а идеята, че е по-важно да не ти влиза топло, отколкото да не ти излиза ми я даде човек от бранша - аргументите са прости, зимъска слънчевите дни са много малко, слънцето е ниско и файдата от слънцегреенето е нищожна в сравнение с високите разходи за охлаждане през лятото.
.[/quote]
Тента , издадена тераса на горния етаж и нямаш слънцегреене.
preslav - майстор
нед сеп 22, 2019 5:57 pmkr1100 написа:
Тента , издадена тераса на горния етаж и нямаш слънцегреене.
Терасата и козирката над нея са над 1 м. издадени, но при Запад или Югозапад не помагат.
kr1100 - майстор
[quote=preslav
Терасата и козирката над нея са над 1 м. издадени, но при Запад или Югозапад не помагат.
[/quote]

При север / Юг е идеално.

Тема "Стъкло 4 сезона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: