• 1
  • 2
Нека намерим най-тънките цени.
шоп - майстор
нед сеп 22, 2019 8:58 pmemsy написа:
То е ясно това, въпроса ми няма ли фирма подобна на А Стоилов която ги продава готови на метър примерно.
Такава фирма едва ли има, или поне аз не знам. Едно е да продаваш валцована или изтеглена стомана и съвсем друго да продаваш лят чугун. Разбира се балабанки и сляби може и да си купиш в Перник и Радомир, обаче трябва да ги товариш с мотокар или кран.

По принцип чугун се лее много лесно. Навремето в механото лехме чугунени плотове за абрихти и 5 тонни винтови преси в най-обикновенно ковашко огнище.

В този ред на мисли и ковач да имаш под ръка пак можете да отлеете в пясък и после на фрезата.

Другия вариант е да се разходиш из фирмите за вторични суровини. Чугунени плотове от машини при късмет се намират. Скоро намерих цяла колонна бормашина без ел. двигател.
Lutchezar - майстор
Шоп-е, ще споделиш ли къде ги откриваш тези благинки?

Иначе идеята е добра, стига да знае човек къде какво да търси.
tsenkov - специалист
Щом е за такава цел може да ползваш и стомана. Ангел Стоилов продава и шина ЦНЦ. Има широка 200мм.За дебелина не знам,но мисля че имаш варианти за вариране.Пък и фрезовата обработка ще е по-малко.
emsy - специалист
нед сеп 22, 2019 9:49 pmшоп написа:

Другия вариант е да се разходиш из фирмите за вторични суровини. Чугунени плотове от машини при късмет се намират. Скоро намерих цяла колонна бормашина без ел. двигател.
Оххх, Гледам да избягвам вече скрападжийските места :-D
голяма болест са, отида ли уж за нещо дребно.... и после джоба ми олекнал с доста за нещо
което не съм търсил.
А и те се изучиха вече, като си харесаш нещо по така, почват:

"ама т'ва е на по-висока цена щото било работещо или пък, се водило инструмент или пък това не се продава."
Все врътки :)
tsenkov написа:
Щом е за такава цел може да ползваш и стомана. Ангел Стоилов продава и шина ЦНЦ. Има широка 200мм.За дебелина не знам,но мисля че имаш варианти за вариране.Пък и фрезовата обработка ще е по-малко.
То аз такава шина си имам , даже точно каквато ми трябва като размер, но ми се щеше да е от чугун че по-лесно се обработва.
  • 1
  • 2

Тема "Чугунена плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: