Напишете въпрос свързан със санирането.
selfmadefan - напреднал
Здравейте,
Дилемата е следната зимата иде, няма възможност за ТИ или сайдинг и т.н., а искам да шпакловам външната стена за да не стои Итонга на непокрит.
С какво да направя това ? Да слагам ли грунд под шпакловката ?
/по технология трябва да е вароциментна мазилка отгоре шпакловка, НО може ли без хастар/
nikolov333 - майстор
В руските сайтове, при строежа с Итонг, задължително оставят стените неизмазани първата зима, за да се изсуши стената от производствената и строителна влага, която е поел итонга при зидането. През зимата влажността на въздуха е по-ниска от лятната.. :idea: :idea: :idea:
Hoвoceлckи - майстор
Шпакловката с какво мислиш да я правиш? Аз нямам практика, но днес зазидах един прозорец, та се порових за инфо. Директна (тънка) шпакловка не се препоръчва, защото прозират после фугите. Затова се препоръчва отвътре гипсова мазилка (която е значително по-дебела от шпакловката). От вън се казва, че е достатъчна само хоросанова мазилка.
Чул съм, че слагат мрежа на първа ръка шпакловка и след още една ръка шпакловка отгоре фугите вече непрозират.
EDI - майстор
Мрежа и бяла шпакловка за ТИ на Теразид.Кара с години само на шпакловка.Личен опит.
kozl - майстор
пон сеп 23, 2019 10:58 pmEDI написа:
Мрежа и бяла шпакловка за ТИ на Теразид.Кара с години само на шпакловка.Личен опит.
Демек армирана шпакловка на циментова основа. Ся дали е на Тера зид и ли на Бай мит, ако да е бяла ще е поскъпнала, за тва ние ползваме сива, че на цена се посмалила :sad:
В-у шпакловката клепаме мазилка, па от евтината, а не от по-убавата :sad: Економика :? Ко да паиш, Еко, Ико, Иха... :-D
miroki - майстор
Аз си го измазах с лепилото с което лепих. Първо минах само фугите.
selfmadefan - напреднал
пон сеп 23, 2019 10:06 pmnikolov333 написа:
В руските сайтове, при строежа с Итонг, задължително оставят стените неизмазани първата зима, за да се изсуши стената от производствената и строителна влага, която е поел итонга при зидането. През зимата влажността на въздуха е по-ниска от лятната.. :idea: :idea: :idea:
Въпросната първа зима беше миналата година, тази искам да е запечатан, а догодина да му мисля изолация...сайдинг... и т.н.
selfmadefan - напреднал
вт сеп 24, 2019 10:30 ammiroki написа:
Аз си го измазах с лепилото с което лепих. Първо минах само фугите.
Кога ? какъв е резултата ?
Казват че с лепилния разтвор не се шпаклова.../по технология/
selfmadefan - напреднал
пон сеп 23, 2019 10:58 pmEDI написа:
Мрежа и бяла шпакловка за ТИ на Теразид.Кара с години само на шпакловка.Личен опит.
Грунд слагаш ли ?
На каква дебелина спакловаш ?
Как да го третирам като е стоял една година на открито... да го четкам и мия и след това директно шпакловка с мрежа / четкам и мия после грунд после шпакловка ?
EDI - майстор
вт сеп 24, 2019 8:27 amkozl написа:
пон сеп 23, 2019 10:58 pmEDI написа:
Мрежа и бяла шпакловка за ТИ на Теразид.Кара с години само на шпакловка.Личен опит.
Демек армирана шпакловка на циментова основа. Ся дали е на Тера зид и ли на Бай мит, ако да е бяла ще е поскъпнала, за тва ние ползваме сива, че на цена се посмалила :sad:
В-у шпакловката клепаме мазилка, па от евтината, а не от по-убавата :sad: Економика :? Ко да паиш, Еко, Ико, Иха... :-D
Па аз за себе си бачкам. :lol: Теразид препоръчвам, щото само с такава бяла съм плескал.За мен е по-харна бялата, и после не ще нищо, седи си беличка. :-D
selfmadefan грунд не ползвам, правя два слоя на око, сигурно 4-6 мм общо, когато е върху плоскости.Ако шпакловам груба стена, един дебел слой за изравняване и отгоре колкото имам време един или два изравняващи и един циклене.Удряй маркуча на дувара и си шпакловай на воля.Все пак аз работя за мен си, често нарушавам всякакви технологии и експериментирам.Убедил съм се, че често много от технологичните етапи, давани от разни производители, изобщо не са нужни, ообено в раздел грундове и хидроизолации.

Тема "ШПАКЛОВКА НА ИТОНГ ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: