Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
CYPER - специалист
нед сеп 22, 2019 11:13 amdikata1975 написа:
Това би трябвало да ти свърши работа (без запояване и лепене) слагай друг кран след този за да не спираш водата и си ти. https://www.google.com/search?q=%D0%BF% ... 80&bih=881
Да, бях в Практикер и има от тези там.
Първо ще се опитам да намеря метални и ако няма тогава.

Иначе се чудих между сверичен, шибърен или нормален с кекла и взех сверичен.

И сътворих това. Меката връзка е временна.

Изображение
Lutchezar - майстор
Аз бих сложил меката връзка директно в сферичния кран, но сигурно си имаш съображения да ги наредиш толкова преходи.
CYPER - специалист
нед сеп 22, 2019 11:15 pmLutchezar написа:
Аз бих сложил меката връзка директно в сферичния кран, но сигурно си имаш съображения да ги наредиш толкова преходи.
По принцип нали ще слагам тръба след това и 2те колена са за да мога да я пусна по стената.
Ще търся 200мм нипел на 1/2 някъде из Русе ама да видим дали ще намеря.
Lutchezar - майстор
Това "20 см. нипел" обикновено е 20 см. тръба с нарязана резба от двете страни ;-)
Не че някъде не съм виждал и хромиран нипел поне 10 см.
gnt69 - майстор
пон сеп 23, 2019 1:30 amCYPER написа:
По принцип нали ще слагам тръба след това и 2те колена са за да мога да я пусна по стената.
Ще търся 200мм нипел на 1/2 някъде из Русе ама да видим дали ще намеря.
Върви на Албата и резби на 1/2 могат да ти врътнат върху поцинкована тръба и неръждаема тръбичка с прес фитинги могат да направят с желаната дължина вместо меката връзка.
CYPER - специалист
пон сеп 23, 2019 11:45 amgnt69 написа:
пон сеп 23, 2019 1:30 amCYPER написа:
По принцип нали ще слагам тръба след това и 2те колена са за да мога да я пусна по стената.
Ще търся 200мм нипел на 1/2 някъде из Русе ама да видим дали ще намеря.
Върви на Албата и резби на 1/2 могат да ти врътнат върху поцинкована тръба и неръждаема тръбичка с прес фитинги могат да направят с желаната дължина вместо меката връзка.
Мерси за съвета, така направих и даже си взех един манометър, че ми беше любопитно какво е налягането.
Обаче при затягане на дългата тръба счупих част от металният щифт, който държи дръжката на новият кран. Пак си работи като сложа дръжката, но няма какво да я държи. И сега се чудя да го сменям ли?

Изображение
plamen6703 - майстор
Гледам, че манометъра ти показва над 6 бара налягане, при мен най-много съм виждал да показва 4.5 бара :) справил си се много добре! :partyman:
EDI - майстор
И без това скоро ще го сменяш крана скоро, остави го така, колкото изкара.
CYPER - специалист
пон сеп 23, 2019 11:00 pmEDI написа:
И без това скоро ще го сменяш крана скоро, остави го така, колкото изкара.
Що ще го сменям?
EDI - майстор
Сферичните имат навика често да са еднодневки.

Тема "Смяна на кран и тръба след него" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: