Напишете въпрос свързан със санирането.
selfmadefan - напреднал
[/quote]
selfmadefan грунд не ползвам, правя два слоя на око, сигурно 4-6 мм общо, когато е върху плоскости.Ако шпакловам груба стена, един дебел слой за изравняване и отгоре колкото имам време един или два изравняващи и един циклене.Удряй маркуча на дувара и си шпакловай на воля.Все пак аз работя за мен си, често нарушавам всякакви технологии и експериментирам.Убедил съм се, че често много от технологичните етапи, давани от разни производители, изобщо не са нужни, ообено в раздел грундове и хидроизолации.
[/quote]
Какво ти е мнението за лепило шпакловката сето се лепи изолация ? Това същото ли е като само спакловката /уж има фибри за по-яко?
Това https://toplivo.bg/produkti/Stroitelni- ... ve-for-EPS мога да го взема на сносна цена но не знам дали е подходящо ?
EDI - майстор
На Мапей съм ползвал само флекс лепило за плочки и съм доволен.Това не съм го ползвал, но по принцип на Мапей нещата са добри.
selfmadefan - напреднал
вт сеп 24, 2019 11:34 amEDI написа:
На Мапей съм ползвал само флекс лепило за плочки и съм доволен.Това не съм го ползвал, но по принцип на Мапей нещата са добри.
Как мислиш, права стена с Итонг 40см, ако остане само с шпакловка с мережа и отгоре мазилка, какво ще стане в теста на времето ?
EDI - майстор
Нищо няма да и стане, ако са изпълнени като хората шпакловката и мазилката.
selfmadefan - напреднал
вт сеп 24, 2019 1:27 pmEDI написа:
Нищо няма да и стане, ако са изпълнени като хората шпакловката и мазилката.
Имаш ли лични наблюдения на сходен обект или предполагаш ?
miroki - майстор
вт сеп 24, 2019 10:53 amselfmadefan написа:
вт сеп 24, 2019 10:30 ammiroki написа:
Аз си го измазах с лепилото с което лепих. Първо минах само фугите.
Кога ? какъв е резултата ?
Казват че с лепилния разтвор не се шпаклова.../по технология/
Като зидах още. Преди 12 години. И стената беше по-топла от другата, която не е на итонг. Миналата година направиха и изолация отгоре, но до тогава си стоеше и нямаше проблеми. А отвътре и сега е така. Минах го отгоре с латекс.
Тази година на къщата намалих два северни прозореца с итонг и пак замазах отвън. Те още не са презимували, но не чакам драми. Като дойде ред ще сложа и изолация.
EDI - майстор
вт сеп 24, 2019 1:36 pmselfmadefan написа:
вт сеп 24, 2019 1:27 pmEDI написа:
Нищо няма да и стане, ако са изпълнени като хората шпакловката и мазилката.
Имаш ли лични наблюдения на сходен обект или предполагаш ?
На вилата имам стена от итонг, южно изложение без козирка, шпаклована 2 ръце с мрежа,стои вече 3 години без грижа, понеже ме мързи да сложа мазилката.
selfmadefan - напреднал
Благодаря за отговорите!
Въпрос: Проблем ли е ако не шпакловам цялата стена на веднъж ? /имам стена 13,5*6, нямам скеле за цялата стена/
EDI - майстор
Не е технически проблем, само на застъпването ще си личи и ще има гърбица.Макар застъпването да трябва да е на мокро, не виждам да има проблем и при застъпване на сухо.
selfmadefan - напреднал
ср сеп 25, 2019 10:05 amEDI написа:
Не е технически проблем, само на застъпването ще си личи и ще има гърбица.Макар застъпването да трябва да е на мокро, не виждам да има проблем и при застъпване на сухо.
Ако взема шпакловката на мапей/сива/ и реша да направя втора ръка с бяла... колко време трябва да мине ?

Тема "ШПАКЛОВКА НА ИТОНГ ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: