Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dimitrova_k - специалист
Здравейте! Имам въпрос относно автоматизирана поливна система за двора и ще съм благодарна много, ако ми помогнете със съвети относно разпръсквачи и т.н. Опитах се да намеря в интернет стъпка по стъпка как да направим поливната система, но не намерих.
Ние сме с малък дебит на вода от сондата и ще се наложи да имаме резервоар 1 куб или един кубик и половина. Май ще трябва да е на повече кръга и един от тях да е за капково напояване. Насочили сме се към Rain Bird и надявам се да не греша в избора.
Градинките ми са правоъгълни 9.20 на 20.50, втората е 9 на 3.90 и 11.65 на 3. Не успях да разбера кои разпръсквачи са за нас и ще съм благодарна да ми помогнете със съветите.
kr1100 - майстор
ще се наложи да имаме резервоар 1 куб или един кубик и половина
Зеленясване /алга/и затлачване на разпръсквачи, ако резервоара е на слънче.
yanko78 - специалист
Изберете си фирма от където ще купувате нещата и там ще ви дадат ясни отговори как да се случи всичко.
keymaker - специалист
С толкова вода ще е малко трудно ,но не невъзможно . Резервоара задължително на тъмно или под земята. Ще ви трябват от по малките и съответно по ефтинки разпръсквачи с подходящите дюзи. Управлението ще е малко по скъпичко поради нуждата от повече канали. Излишно е да казвам да не забравяте филтър за водата.
hidrazin - майстор
При наличие на буферен съд за кви повече канали става дума???
Аз го разбирам така - поради слабия дебит резервоара от 1500 литра се пълни през деня (или друго време когато поливната на работи).
По време на старта за поливане (през нощта) резервоара е пълен. След старата продължава да се допълва макар и малък дебит.
От тук нататък броя на каналите зависи само от възможностите на помпата.
При площ около 260 квадрата тези 1500 литра ще осигурят норма 5-6 литра на квадрат - не е идеално но става, на кантар.
:partyman:

Тема "Автоматизирана поливна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: