Всичко за дърводелството
parketmilanov - специалист
подкрепям колегите че слепената дървесина/клинозъбната / е доста добър избор и е за предпочитане
пред 30 см широка талпа ,която дори и с коларски болтове да я хванеш от 4 страни пак ще се изметне
и нацепи.Важно е да не се пропуска един съществен казус.Взимането на дървен материал
от източници ,които не могат да гарантират че е сушен по правилен начин и разбира се на
правилната темперетура увеличава ЗНАЧИТЕЛНО шанса да си вкараш заедно с талпите и дървояди.
развалял съм лично не една и две такива стълби ,които в последствие нападат и паркета, и
вратите и мебелите.Само който не го е “налазвал“ такъв проблем не знае.
в Баухаус наистина има доста добри цени на цели плотове и след оптимизиране на срезовете можеш да
получиш доста добра цена на брой стъпало себестойност.
А това с Ламарина и фурнироване -ако позволиш съвета ми към теб който разбира се изразява лично мое мнение /ако не си го правил не се захващай./
надали ще ти хареса крайния резултат!!!
Поздрави за начинанието и очакваме развитие и снимки.
mitko64 - майстор
Те дървоядите не го харесват много дъбовото. Понадупчат беловината, но на ядрото се откажат. Най- добре е беловината да отпадне с окрайчване и без това лесно гние.
Фитилчо - майстор
mitko64 написа:
Те дървоядите не го харесват много дъбовото. Понадупчат беловината, но на ядрото се откажат. Най- добре е беловината да отпадне с окрайчване и без това лесно гние.
Точно :roll:
Фитилчо написа:
Мога да измисля нещо на 800 пари.
4 метрови дъски , 4 см дебели на 4 метра дълги, ширина различна, на янове са още.
Удряш кьоравото, щото такъв дъб с тъмна вена не съм виждал още и ти гарантирам, че няма да намериш никъде. около 100 годишна гора от северен много стръмен склон(не задържа вода в почвата). Това значи, че е расла бавно и става МНОГО здраво дървото по този начин (горският ми го каза) и затова е с такава тъмна вена самият материал.
Четкал съм ги аз лично една по една :cool: от година и половина съхнат вече естествено съхнене.
Имам и 13-15 см дебели янове(средните янове, най широките) пак на 4 метра

Изображение
Изображение Изображение
Изображение

Здравей Фитилчо,

Предлагаш ли още от този дъб?
Ако да, дай някакъв имейл или телефон за връзка или ми пиши на dimdzha@abv.bg?

Мерси,
Димчо
Фитилчо - майстор
За съжалене(не мое) има само за мен вече :-D
ribnikolaevi - майстор
чет ное 13, 2014 2:26 amparketmilanov написа:
подкрепям колегите че слепената дървесина/клинозъбната / е доста добър избор и е за предпочитане
пред 30 см широка талпа ,която дори и с коларски болтове да я хванеш от 4 страни пак ще се изметне
и нацепи.Важно е да не се пропуска един съществен казус.Взимането на дървен материал
от източници ,които не могат да гарантират че е сушен по правилен начин и разбира се на
правилната темперетура увеличава ЗНАЧИТЕЛНО шанса да си вкараш заедно с талпите и дървояди.
развалял съм лично не една и две такива стълби ,които в последствие нападат и паркета, и
вратите и мебелите.Само който не го е “налазвал“ такъв проблем не знае.
в Баухаус наистина има доста добри цени на цели плотове и след оптимизиране на срезовете можеш да
получиш доста добра цена на брой стъпало себестойност.
А това с Ламарина и фурнироване -ако позволиш съвета ми към теб който разбира се изразява лично мое мнение /ако не си го правил не се захващай./
надали ще ти хареса крайния резултат!!!
Поздрави за начинанието и очакваме развитие и снимки.
А става ли за външно приложение слепената дървесина?
С какъв защитен лак трябва да се обработи?
Мисля да си правя шапки на парапетите на балкона от дърво, затова питам.
parketmilanov - специалист
ср сеп 25, 2019 9:56 amribnikolaevi написа:
чет ное 13, 2014 2:26 amparketmilanov написа:
подкрепям колегите че слепената дървесина/клинозъбната / е доста добър избор и е за предпочитане
пред 30 см широка талпа ,която дори и с коларски болтове да я хванеш от 4 страни пак ще се изметне
и нацепи.Важно е да не се пропуска един съществен казус.Взимането на дървен материал
от източници ,които не могат да гарантират че е сушен по правилен начин и разбира се на
правилната темперетура увеличава ЗНАЧИТЕЛНО шанса да си вкараш заедно с талпите и дървояди.
развалял съм лично не една и две такива стълби ,които в последствие нападат и паркета, и
вратите и мебелите.Само който не го е “налазвал“ такъв проблем не знае.
в Баухаус наистина има доста добри цени на цели плотове и след оптимизиране на срезовете можеш да
получиш доста добра цена на брой стъпало себестойност.
А това с Ламарина и фурнироване -ако позволиш съвета ми към теб който разбира се изразява лично мое мнение /ако не си го правил не се захващай./
надали ще ти хареса крайния резултат!!!
Поздрави за начинанието и очакваме развитие и снимки.
А става ли за външно приложение слепената дървесина?
С какъв защитен лак трябва да се обработи?
Мисля да си правя шапки на парапетите на балкона от дърво, затова питам.
за външни условия стават обикновено дървесини които почти или не гният /това са дървесините от които се прави декинг /ипе ,масарандуба,лиственица ,тик и други ..разбира се това не значи че не трябва да се третират със защитни масла или лакове за екстериор

Тема "Помагайте-търся дъбови или букови дъски/талпи- София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: