Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
radius - майстор
Камбаната, която споменах, е това.
hard_core - специалист
чет сеп 26, 2019 8:10 amradius написа:
Камбаната, която споменах, е това.
Като не знае човек, че "камбана" е "диск", така става...
radius - майстор
Еми то не е диск, там е работата.
Lutchezar - майстор
Прикачен файл:
bad1df42915c5908aa069ca07191c21c.jpg
bad1df42915c5908aa069ca07191c21c.jpg (30.04 KиБ) Видяна 1402 пъти
radius - майстор
Да бе, за 20м тиксо може да си купят и челарка.

Ей камбана, пък ако искате му викайте ротационен параболоид:
Изображение
Между другото много приятен за работа инструмент. Цяла седмица стъргах пода на гаража и не ми се приключва. :roll: И като обрах и по тавана снадките от кофража, направо се изкефих.
Lutchezar - майстор
Аз с такова свалях лепила разни
Прикачен файл:
04502041bcbbf6f054bb10484e9793938178ecdf.jpg
04502041bcbbf6f054bb10484e9793938178ecdf.jpg (65.11 KиБ) Видяна 1390 пъти
Води се диск за сваляне на боя /и или ръжда понякога. Има го в различни изпълнения за закачане на дрелка или шлайф.
Чак сега се сетих че имам една торба с такива за всеки случай, като видя някъде си взимам.
nelina_london - специалист
И камбаната-диск имаме,лошото е,че тиксото не е 20,а към 100тина метра.На таван 3 метра ще трябва по едно аспиринче да пийнем преди упражнението :)
Иначе с него минахме излишъците по колоните.
Съпруга ми ,затова се ядосваше-да имаше излишъци на фугите та тавана 5 пъти по-бързо щеше да стане,отколкото това лепливо нещо.
Blupupil,запали любопитството ми да пусна лазерния нивелир на тавана,да измеря "корема"Ще се отчета с резултата.
radius - майстор
Чак сега стана ясно, че е лепкаво, което е по-лошия вариант от прегоряло. Не може да не го свали камбаната, все пак ще падне с част от бетона. Ааа и лесно няма в строежа на къща ;) . Всичко става трудно и бавно, ако си го правиш сам.
BLUEPUPIL-2 - специалист
чет сеп 26, 2019 9:52 amnelina_london написа:
Blupupil,запали любопитството ми да пусна лазерния нивелир на тавана,да измеря "корема" Ще се отчета с резултата.
А така, това вече е приказка от човек, дето почва да осъзнава, че най-важният проблем за една плоча не е тиксото, а провисването и особено това дето му думат дълготрайно (long term deflection), демек колко ще е коремчето след 30 години?
И най-вече, дали е удачно прилагането на мазилка по таваните, ако още на проектно ниво, провисването не е рестриктирано до стойности, не предполагащи напукване на мазилката (по таваните)?
Lutchezar - майстор
Лепкавото се сваля с "рошавата пластмаса".
Едновременно го сваля и се топи и тя. Така си свалях лепилото от гумените уплътнения на челното стъкло.

http://www.carchemie.com/index.php?rout ... uct_id=162

Тема "Премахване на хартиено тиксо от стоманобетонна плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: