• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Билян - специалист
150 с изолация и добра дограма
gnt69 - майстор
ср сеп 25, 2019 9:40 pmБилян написа:
150 с изолация и добра дограма
Страшно голям разход, това с какъв котел и горелка. :partyman:
Въх, тоя разход си е направо за безсъние.
Последният тест ми изглежда добре. Дано има промяна, в положителна посока, цялата гимнастика!
Имам спомен, че съфорумник топли 200 квадрата с половината на обявения тонаж.
Напиши котела и горелката!
Билян - специалист
Котела е бърнит изипел 35
gnt69 - майстор
чет сеп 26, 2019 12:49 pmБилян написа:
Котела е бърнит изипел 35
И аз топля около 150кв. от 200кв. По нова година за месец се топлят всичките 200 ама с 3-4тона слънчогледови. За миналата година 3700кг.
Нещо тотално сгрешено има в системата. По 2 кила пелети на час да гори по 24 часа са 50 кила на ден, или 1500 кила на месец, по 6 месеца са пак 9 тона не 14 тона.
Или нещо тотално сгрешено има в системата или котела е абсолютен боклук. :partyman:
чет сеп 26, 2019 4:56 pmgnt69 написа:
...
Или нещо тотално сгрешено има в системата или котела е абсолютен боклук. :partyman:
По скоро първото, като е възможно котела да не се ползва правилно, а също и грешка в тонажа.
Не, че е невъзможно Лада да харчи 30/100, но по скоро е теч.
Билян - специалист
Ако караш ладата на задна 30 на сто не стигат. Топли се само един етаж от къщата и 50 кв лятна кухня на родителите ми и пелетите са толко. Май самия Котел е грешка направен е като камина пелетите падат в една кошница и там горят. Пробвахме с слънчогледови но не става задръства се . Като дойдат от сервиза ще видим какво ще стане. Те твърдят че работи и с слънчогледови пелети.
gnt69 - майстор
чет сеп 26, 2019 9:35 pmБилян написа:
Ако караш ладата на задна 30 на сто не стигат. Топли се само един етаж от къщата и 50 кв лятна кухня на родителите ми и пелетите са толко. Май самия Котел е грешка направен е като камина пелетите падат в една кошница и там горят. Пробвахме с слънчогледови но не става задръства се . Като дойдат от сервиза ще видим какво ще стане. Те твърдят че работи и с слънчогледови пелети.
Тормозете ги тия от сервиза да му наместят чаркалаците. Не знам къде е разликата в киловатите дали не може да се смени само кошница от 20 киловатов щото 35 киловата са за 350-400 квадрата отопляема площ не за 150. За слънчогледа сигурно няма да гори щото се запушва кошницата, ма поне оправете разхода че е страшно. :partyman:
Не, не работи със слънчогледови.
С каквито и да работи, обаче, 14 тона....!!!
Топлото излита през комина. Да не е забравена някоя клапа отворена? Не съм запознат с устройството му.
Билян - специалист
Сложихме и Котел на дърва този само ще помага когато не стига този на дърва. А догодина в продавалник. Бях чул и преди това за грейко че става ама както казват не хвали стока хвали продавача.
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: