Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт сеп 10, 2019 12:10 amandy_forresite написа:
Ти що мислиш натиска кашона с лявата джапанка :)

От пролетта не съм изключвал горелката от тока. Сочи 22 градуса на водата. Не е палила от някой си април. Мисля да мина без профилактика, но ако някой ми покаже кое как, ще размисля.
Тя да не го види благоверната кви ги върши докат го е пратила на работа.
Ти пък, като мене си мързелив, чи май и отгоре. Виж забърши тук таме докат изпушиш кафенцето! Една кръстата отвертка ти трябва и салфетка.
Гориш слънчоглед, та не е зле да изчистиш големия шнек и бункера, особено ако си пропуснал предната година.
stridata - специалист
Странно или не, днес реших да изчиста всичко и да припаля.... Включих горелката в контакта, настроих дата и час и като реших да я пусна видях, че ми пише без захранване, на дисплея едно червено хиксче над картинката на малкия шнек и неще???? Някакъв жокер?
LazarGanev - "Велик майстор"
Оптодвойката се е напрашила
stridata - специалист
Преди две минути ги минах с език. Дали пък някоя не я сложих неправилно в гвездто? Слизам до мазято, то дефакто там е и хиксчето на дисплея....
togo - специалист
Моята пък от този сезон е с нов проблем( не че е имала стар...).Когато си реши, не тръгва.Обикновено вечер.Сутрин си пали нормално, гори час и половина и гаси .Но вечер кога запали , кога не....По таймер трябва да запали да речем в 17, 00, но изобщо не става нищо, само пише на дисплея часът за изключване, например 22,00.Тоест, таймера отчита , че е запалила , но всъщност тя изобщо нищо не прави.След изключване на захранването за малко си тръгва нормално, но на другия ден отново не ще...Платката ли ще се сменя, или ремонтира..?.Инсталатора, когото питах за съвет, не е чувал за такъв проблем, но според него трябваше да се оправи със рестарт.Оправя се , но временно.На някой случвало ли му се е такова нещо.Горелката е на 4 или 5 години, там някъде.
gnt69 - майстор
съб сеп 28, 2019 6:25 pmtogo написа:
Моята пък от този сезон е с нов проблем( не че е имала стар...).Когато си реши, не тръгва.Обикновено вечер.Сутрин си пали нормално, гори час и половина и гаси .Но вечер кога запали , кога не....По таймер трябва да запали да речем в 17, 00, но изобщо не става нищо, само пише на дисплея часът за изключване, например 22,00.Тоест, таймера отчита , че е запалила , но всъщност тя изобщо нищо не прави.След изключване на захранването за малко си тръгва нормално, но на другия ден отново не ще...Платката ли ще се сменя, или ремонтира..?.Инсталатора, когото питах за съвет, не е чувал за такъв проблем, но според него трябваше да се оправи със рестарт.Оправя се , но временно.На някой случвало ли му се е такова нещо.Горелката е на 4 или 5 години, там някъде.
Нещо се е загубила. Аз виждам 2 варианта, първи звъниш на Натурела да кажат какво може да е и евентуално да подменят софтуера.
Има и втори вариант стаен термостат да пали и гаси през него. Първия е по добър и по евтин.
Я разгледай внимателно настройките на таймерите!
LazarGanev - "Велик майстор"
Това е работа на сервиза, нищо че е извън гаранция.
togo - специалист
Да звъня на Натурела или на Грейко ?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: