• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
Ако водомера върти при неработещи умивалници и други консуматори май боилера ще поизгнил и е за смяна.Ако имаш кран само за него е лесно да го спреш и да видиш дали върти водомера.
шоп - майстор
пон сеп 30, 2019 11:26 amkrasi92 написа:
Ако водомера върти при неработещи умивалници и други консуматори май боилера ще поизгнил и е за смяна.

И къде отива тази вода?
Аз не прочетох бойлера видимо да тече и дали бойлера е със серпентина.
krasi92 - майстор
пон сеп 30, 2019 11:39 amшоп написа:
пон сеп 30, 2019 11:26 amkrasi92 написа:
Ако водомера върти при неработещи умивалници и други консуматори май боилера ще поизгнил и е за смяна.

И къде отива тази вода?
Аз не прочетох бойлера видимо да тече и дали бойлера е със серпентина.
В изолацията на боилера евентуално
xxcc1
пон сеп 30, 2019 11:39 amшоп написа:
пон сеп 30, 2019 11:26 amkrasi92 написа:
Ако водомера върти при неработещи умивалници и други консуматори май боилера ще поизгнил и е за смяна.

И къде отива тази вода?
Аз не прочетох бойлера видимо да тече и дали бойлера е със серпентина.
Бойлерът е стар модел (72322) на Елдом инвест. Прилагам снимки, ако могат да помогнат за разрешаване на проблема, защото не ми се купува нов бойлер, тъй като се пуска само когато Топлофикация имат авария или правят профилактика.

Прикачен файл

IMG_20191001_081414 (1).jpg
IMG_20191001_081414 (1).jpg (40.84 KиБ) Видяна 2300 пъти

Прикачен файл

IMG_20191001_081350 (1).jpg
IMG_20191001_081350 (1).jpg (28.96 KиБ) Видяна 2300 пъти

Прикачен файл

IMG_20191001_081304 (1).jpg
IMG_20191001_081304 (1).jpg (43.8 KиБ) Видяна 2300 пъти
lpoik - специалист
Моя е на ТЕСИ.Преди две години съм го купил и още като нов си шуми когато е включен. :?
iliya_i - майстор
Като отвориш крана на студената вода за бойлера, кой пречи топлата да не ходи в комшиите? Водата от ТЕЦ спряна ли е?
xxcc1
вт окт 01, 2019 1:29 pmiliya_i написа:
Като отвориш крана на студената вода за бойлера, кой пречи топлата да не ходи в комшиите? Водата от ТЕЦ спряна ли е?
Имам 2 топли и 2 студени водомера, съответно по един в кухнята и по един в банята. Мислих си, че са си изцяло самостоятелни, защото топла вода от бойлера, който е в банята, не мога да закарам до кухнята. Но това, което забелязах е, че като пусна топлата вода в кухнята, студеният водомер в банята започва да върти бавно. Това се случва, когато съм отворил крана за студената вода, който е под самия бойлер. Ако затворя спирстелния кран под бойлера, водата в кухнята остава непроменена, поне на допир, но водомерът спира да върти в банята.

Въпросният спирателен кран под бойлера влияе и на температурата на топлата вода в самата баня. Когато е отворен и се къпеш е по-хладка, ако го затвориш вдига няколко градуса.

Тези всичките взаимодействия ги установявам при спрян от тока бойлер.

Подозирам, че този шум е следствие на течаща вода от съседите, ама както обичайно става, когато седнеш да чакаш да чуеш звука, отгоре никой не пуска вода.
iliya_i - майстор
Ами явно, като отвориш крана на бойлера водата от ТЕЦ-а се смесва с водата през бойлера. Та вода само през бойлера ще имаш само ако спреш крана от ТЕЦ-а. Те това обяснява къде се губи водата, дето я отчита водомера. Може през твоя бойлер да захранваш комшиите по тръбата за топла.
kozl - майстор
вт окт 01, 2019 9:41 pmxxcc1 написа:
вт окт 01, 2019 1:29 pmiliya_i написа:
Като отвориш крана на студената вода за бойлера, кой пречи топлата да не ходи в комшиите? Водата от ТЕЦ спряна ли е?
Имам 2 топли и 2 студени водомера, съответно по един в кухнята и по един в банята. Мислих си, че са си изцяло самостоятелни, защото топла вода от бойлера, който е в банята, не мога да закарам до кухнята. Но това, което забелязах е, че като пусна топлата вода в кухнята, студеният водомер в банята започва да върти бавно. Това се случва, когато съм отворил крана за студената вода, който е под самия бойлер. Ако затворя спирстелния кран под бойлера, водата в кухнята остава непроменена, поне на допир, но водомерът спира да върти в банята.

Въпросният спирателен кран под бойлера влияе и на температурата на топлата вода в самата баня. Когато е отворен и се къпеш е по-хладка, ако го затвориш вдига няколко градуса.


Тези всичките взаимодействия ги установявам при спрян от тока бойлер.

Подозирам, че този шум е следствие на течаща вода от съседите, ама както обичайно става, когато седнеш да чакаш да чуеш звука, отгоре никой не пуска вода.
Типично за проблем с обратна клапа. По този начин несъзнателно цакаш и съседите да се къпят със студена вода. Ако след водомера за топла вода към водопровода за бойлера има изправна ОК (обратна клапа) няма да се случва поток от студения щтранг в топлия. Или когато се къпе съседа от ТЕЦ-а и крана ти на бойлера е отворен и няма ОК, водомера ти за топла вода ще върти наобратно. В наша сграда има такива изпълнения и е гадно за изрядните комшии да им разреждаш топлата вода със студена, а они да ти плащат сметката за подгряване на топлата ти вода от ТЕЦ :wink: Е като спре ТЕЦ-а и пуснеш бойлера без да си спрял крана на топлия водомер пък обратното - шъ връщаш на съседите от сметката :-D
А има и други уреди де претакат студена в топла вода по щранговете кога нема изправна ОК след топлия водомер. За тва требе да има ОК и да са изправни, щото в наша сграда има ОК, но те отдавна вече не функционират.
xxcc1
ср окт 02, 2019 7:16 amkozl написа:
вт окт 01, 2019 9:41 pmxxcc1 написа:
вт окт 01, 2019 1:29 pmiliya_i написа:
Като отвориш крана на студената вода за бойлера, кой пречи топлата да не ходи в комшиите? Водата от ТЕЦ спряна ли е?
Имам 2 топли и 2 студени водомера, съответно по един в кухнята и по един в банята. Мислих си, че са си изцяло самостоятелни, защото топла вода от бойлера, който е в банята, не мога да закарам до кухнята. Но това, което забелязах е, че като пусна топлата вода в кухнята, студеният водомер в банята започва да върти бавно. Това се случва, когато съм отворил крана за студената вода, който е под самия бойлер. Ако затворя спирстелния кран под бойлера, водата в кухнята остава непроменена, поне на допир, но водомерът спира да върти в банята.

Въпросният спирателен кран под бойлера влияе и на температурата на топлата вода в самата баня. Когато е отворен и се къпеш е по-хладка, ако го затвориш вдига няколко градуса.


Тези всичките взаимодействия ги установявам при спрян от тока бойлер.

Подозирам, че този шум е следствие на течаща вода от съседите, ама както обичайно става, когато седнеш да чакаш да чуеш звука, отгоре никой не пуска вода.
Типично за проблем с обратна клапа. По този начин несъзнателно цакаш и съседите да се къпят със студена вода. Ако след водомера за топла вода към водопровода за бойлера има изправна ОК (обратна клапа) няма да се случва поток от студения щтранг в топлия. Или когато се къпе съседа от ТЕЦ-а и крана ти на бойлера е отворен и няма ОК, водомера ти за топла вода ще върти наобратно. В наша сграда има такива изпълнения и е гадно за изрядните комшии да им разреждаш топлата вода със студена, а они да ти плащат сметката за подгряване на топлата ти вода от ТЕЦ :wink: Е като спре ТЕЦ-а и пуснеш бойлера без да си спрял крана на топлия водомер пък обратното - шъ връщаш на съседите от сметката :-D
А има и други уреди де претакат студена в топла вода по щранговете кога нема изправна ОК след топлия водомер. За тва требе да има ОК и да са изправни, щото в наша сграда има ОК, но те отдавна вече не функционират.
Благодаря за изчерпателната информация. Пак ще се обаждам на водопроводчик, че сам с проблема е очевидно, че няма да мога да се справя.
  • 1
  • 2

Тема "Шум от бойлера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: