Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Vasil82 - напреднал
Здравейте колеги,проблемът в следния. Появи се влага на стена граничеща с баня . От едната стара е банята както е ясно от другата е вътрешно стълбище става въпрос за двуфамилна къща стената е тухла 1ка . Банята е правена 2016 г. Вик инсталацията е подмемена с нова полипропилен,лепено е плочка върху плочка на стените и на пода, на въпросната стена има мивка и в ъгъла тръбата за мръсния канал която е каменинова , та на въпроса съседите ми казват че в тяхното стълбище има влага която идва от моята баня двама майстори идваха на оглед и никой не можа да каже от къде може да е. Фугите нямат налюпено или дупки. Според вас къде да търся проблема
Благодаря предварително
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Снимка на състоянието и скица на положението много ще помогнат
Инак, на първо четене се подозира каменината и може би и мивката

Без боб, толкова
шоп - майстор
пон сеп 30, 2019 2:44 pmVasil82 написа:
Според вас къде да търся проблема
Проблема е във ВиК то
Дали е В или К може да се открие предполагам с термокамера.
Другия вариант е къртене, но и при варианта с термокамерата пак ще има къртене, но по-малко.

При толкова инфо-толкова отговор.
Можете и без термокамера да забележите: ако 1 месец не позвате мивката и петното засъхне-проблем в канала.

Ако теча е постоянен-водопровод.
Успехи!
Vasil82 - напреднал
Снимки мога да приложа на банята към момента в каменина влиза само тоалетната чиния, а мивката и сифона се оттичат на друго,място, теча не е постоянен защото съседите казват че от време на време съхне. Валагата на стената е около 40-50 см . За термокамера и аз мислех но засега в Ямбол не откривам някой да се занимава с това нещо
Изображение
kozl - майстор
В панелните блокове най-често влагата е от липса на хидроизолация в баните и течове м-у фугите на плочките и т.н.
Предполагам и при теб няма хидроизолация та провери фугите.
А то и оът снимката не се вижда къде е душа и оттичането и къде е влажната стена, но сам преценяй ситуацията.
А гледам вратичка за водомер - да не би да капе от него :? От такова съм патил, за тва питам, а под водомера нищо - теча направо в плочата. Но все пак при непостоянен теч съмненията са към канала или фугите :roll:
Vasil82 - напреднал
Това е стената която е влажна но от другата страна там се пада при съседите,душа е точно срещу нея (снимка малко по късно ще кача),при водомера е сухо проверят няколко пъти, хидро има само на пода а иначе стените са лепени плочка върху плочка.
torbalan - Дървен философ
Нещо хванато с дюбели има ли на тази стена?
Да не си закачил някоя тръба. Помниш ли къде минават?
Аз неотдавна го правих този номер.
Vasil82 - напреднал
Да знам къде са тръбите и всичко е лепено и мивката и огледалото няма дупчено по стената,дори на плочките между пода и стената сложих силикон.Ето как е банята

Изображение
iliya_i - майстор
пон сеп 30, 2019 2:44 pmVasil82 написа:
....От едната стара е банята както е ясно от другата е вътрешно стълбище става въпрос за двуфамилна къща стената е тухла 1ка . ..... та на въпроса съседите ми казват че в тяхното стълбище има влага която идва от моята баня......
Как са разположени двете жилища, едно спрямо друго? - на един етаж или едното горе, а другото долу
Гледал ли си къде точно е влагата спрямо твоята или тяхната баня? Височина на петното? Да не идва от по-горен етаж.
Vasil82 - напреднал
Едно над друго са влагата е на 40-50 см от земята от тяхната страна , казват че ако ме няма за 2-3 дни и почва да поизсъхва . Ето примерна схема на пространството дано да се чете

Изображение

Тема "Проблем с влага" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: